| zerro17 a întrebat:

Este vreo sansa sa ramana prietena insarcinata daca folosim prezervativ? Si prezervativul ramane intact dupa fiecare act, adica nu se rupe. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| MishikiCrisy a răspuns:

Daca folositi prezervativul nu exista sanse. happy

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar foarte mica. Nu exista metoda contraceptiva 100% sigura in afara de abstinenta. totusi folosirea corecta a prezervativului ofera o protectie de 99, 5%, cea mai buna posibil.

| zerro17 explică (pentru Brigaela):

Sper sa nu fiu eu 0, 5% ala laughing

| mona a răspuns:

Nu exista nicio sansa sa ramana insarcinata

| GabiArian22 a răspuns:

Daca prezervativul nu se rupe nu este nici o sansa ca prietena ta sa ramana insarcinata.Stai linistit

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există risc de sarcină dacă prezervativul este utilizat CORECT!

Cea mai SIGURĂ metodă contraceptivă este folosirea prezervativului, deoarece are DUBLU rol : previne o eventuală sarcină, DAR previne şi infectarea cu diverse boli cu transmitere sexuală ( BTS ) – la o utilizare CORECTĂ!

De aceea, recomand NEAPĂRAT folosirea PREZERVATIVULUI ( alunecarea va fi mai uşoară, eviţi riscul de sarcină şi diverse boli cu transmitere sexuală ) – mai ales în cazul unei noi relaţii, sau o relaţie „pasageră" ( ori una sub semnul întrebării )!

Dar e foarte important să fiţi ATENŢI la modul de "manevrare" a prezervativului ( deschiderea lui şi "montarea", apoi e importantă mărimea, şi nu în ultimul rând "demontarea" acestuia ) - de asemenea, recomand VERIFICAREA prezervativului după FIECARE "partidă" ( să nu se fi rupt/tăiat; se poate verifica atât vizual, cât şi prin umplere cu apă ) - pentru mai multă siguranţă!

Dacă folosiţi prezervativ de fiecare dată şi la fiecare "număr/partidă" ( ATENŢIE la modul de manevrare/desfacere şi "montare/demontare" ) NU există risc de sarcină ( siguranţă de 99-100 % ), DAR ( repet ) preferabil să-l verifici după partidă!

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Nu, bravo vouă!

| Oana92 a răspuns:

Daca il folositi corect inca de la inceput, adica nu o penetrezi si fara prezervativ, iar acesta ramane intact atunci nu ramane.

| culturistu a răspuns:

Ba frate te doare mana sa dai 3 lei pe o cutie de prezervative ce dreacu ma laughing

| zerro17 explică (pentru culturistu):

Culturistu' ai gadit cu muschii nu cu capul ca faza asta. Am scris ca "folosim" prezervativ, deci nu ma doare nici mana, nici buzunarul, nici nimic.

| hellokitty69 a răspuns (pentru culturistu):

Daca e 3 lei cutia sigur sunt de calitatelaughing mai bine folosesti soseta decat de alearolling on the floor

| july00 a răspuns (pentru culturistu):

Apai din alea cu 3 lei ii exact ca si fara prezervativwinking nu ii nici o diferenta laughing

| culturistu a răspuns (pentru july00):

Scuze n-am inteles o sa fiu mai atent data viitoare oricum la mine in oras e 1.2 lei un prezervativ 1 buc

| july00 a răspuns (pentru culturistu):

Mda, inseamna ca asa si sunt de bune.

| culturistu a răspuns (pentru july00):

Nu stiu eu n-am folosit din astea decat cand le umpleam cu apa am unele din Spania love plus+ care le-am folosit dar miroase a capsuni si din cate am inteles tipa avea alergie la mirosurile puternice