| anonim_4396 a întrebat:

Eu 21, el 23. Stam in aceeasi zona.
Nu stiu ce are de gand, nici nu ma prind macar. sau poate ma prind, dar nu vreau sa cred asta.
Timid nu e, deoarece mai vorbim si de chestii intime si nu se ascunde sa mi le spuna.
Imi spune tot ce face, lucreaza, iar cand are timp liber merge la un fotbal cu baietii, imi mai spune despre unele fete care intra pe el pe fb si par disperate si rade de ele si daca ii spun "poate asa vorbesti si cu altii despre mine" imi raspunde cu " termina, ca tu nu esti asa", ne spunem amandoi ca ne este drag unul de celalalt, vorbim aproape non stop etc.
Ne-am vazut pentru prima data acum o luna jumate, desi eu il stiam din vedere.
Intrebarea e: de ce nu m-ar chema undeva, macar la o plimbare? straight face

8 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns:

Nu stie cum sa se comporte cu tine in sensul asta. O data ce cineva te invita la o plimbare, inseamna ca din acel moment are ceva pentru tine, simte ceva sau,cel putin,vrea ceva mai mult cu tine.

--Lasa-i timp. Doar o luna si jumatate nu ajunge. Lucrurile nu se fac asa rapid pentru ca iese prost intotdeauna.
Si apoi,baietii cu cap stiu ca daca se grabesc in privinta unei fete si sunt insistenti risca relatia de prietenie cu acea fata, si poate interveni respingerea din partea fetei si nu asta -si doresc.

El sigur vrea sa o ia usor cu tine pentru ca se gandeste ca trebuie sa existe o perioada de tatonare,de cunoastere, de discutii din diferite domenii, despre diferite lucruri pentru a vedea daca va intelegeti, daca ganditi la fel, daca aveti cam aceleasi interese.

Asta e happy
Nu grabi nota.Mai lasa sa treaca un timp minim si daca simti ca va apropiati mai mult ai putea sa bati tu un apropo, el se va prinde ca vrei sa iesiti.
Dar sfatul meu este sa lasi timpul sa curga, sa fiti prieteni mai intai happy

Te pup si ai grija de tine.

| Danysan a răspuns:

Deoarece nu are Incredere in tine-poate si-a luat-o asa de cateva ori. Fetele din ziua de azi sunt foarte periculose mai ales cele cunoscute cum e cazu tau (nu vb de tine).Cel mai Bine e sa il scoti tu in Oras -asa dai dovada ca vrei ceva serios.

| AndyLavy a răspuns:

Poate nu ii place de tine, poate te vede doar ca pe o amica, si nu e interesat de tine in alt mod.

| AndyLavy a răspuns:

Il poti invita tu undeva..ca nu mai suntem pe vremea lu` bunica unde daca nu invita baiatul fata...era rusine ca aceasta sa faca primul pas. Invita-l tu, sau bate-i un apropo, si vezi cum reactioneaza.

| DianaDiaa a răspuns:

Probabil te crede o foarte buna prietena daca spui ca nu e timid sau thinking
Adica pe bune ...analizeaza toate semnele

| ana5 a răspuns:

Poate vrea sa stie mai multe despre tine si dupa sa va intalniti.Dar daca stati in aceeasi zona e cam ciudat, insa poti sa-l intrebi tu daca vrea sa iasa undeva cu tine, sa va plimbati si sa discutati mai mult. Tinand cont ca vorbiti cam mult si discutati despre lucruri din astea, cred ca te place si el, altfel nu ar mai discuta cu tine despre "orice lucru".

| Trolozaur a răspuns:

E homosexual evident.

| CaBBro a răspuns:

Heii! Nu te panica! Stii poate si lui ii e nu stiu cum sa te invite sau sa te cheme! Ce stii poate se gandeste ca nu vei accepta, sau e prea insistent! Depinde situatia o poti privi oricum!
E clar ca daca exista aceasta idila intre voi se poate intampla si mai mult de atat! Adica de ce nu incerci sa porti tu o discutie cu el..in mare parte sa ii spui ce iti doresti! Nu vei putea afla asta pana nu il intrebi pe el personal..noi nu putem ghici in mintea noastra de ce nu te invita el in oras!
Bate si tu un apropo ceva! Nu e nimic gresit! Si pana la urma urmei de ce nu ii ceri sa fiti impreuna?smugsmugsmugsmug N-ar strica nu?