| FataCareRadeDinOrice a întrebat:

Eu 21, el 23. Stam in aceeasi zona.
Timid nu e, deoarece mai vorbim si de chestii intime si nu se ascunde sa mi le spuna.
De faza cu "prieteni cu beneficii" CRED ca am trecut, deoarece a fost acasa singur de multe ori si nu m-a chemat, desi stiu SIGUR ca vrea si relatii sexuale straight face
Din septembrie vorbim, ne-am vazut in aceeasi luna pret de 5 minute, iar luna asta de 3 ori. Mentionez ca niciodata n-am incetat sa vorbim, insa de vreo 2 luni imi spune TOT ce face, imi mai spune despre unele fete care intra pe el pe fb si par disperate si rade de ele si daca ii spun "poate asa vorbesti si cu altii despre mine" imi raspunde cu " termina, ca tu nu esti asa", ne spunem amandoi ca ne este drag unul de celalalt, vorbim aproape non stop etc.

Intrebarea ar fi: ce l-ar retine sa nu vrea o relatie? Adica as intelege de ce nu ar vrea, dar cand vad cum se poarta, nu inteleg! laughing) E foarte atasat, se simte bine cu mine, ar sta non stop cu mine, ma saruta si pe frunte, ma tine in brate, insa de relatie nici nu aduce vorba.
E un tip romantic, insa nu arata. Mi-a zis ca foarte rar isi arata sentimentele, insa eu nu prea mai pot asa. Incep sa ma atasez de el si vreau sa fie altfel, vreau sa stiu ce sa fac: sa trecem mai departe sau sa o lasam asa? Pana nu e prea tarziu. As vrea sa ii spun, dar am o oarecare frica, pentru ca nu as vrea sa il pierd doar pentru ca eu ma grabesc sau as strica relatia dintre noi cu graba.
Ce sa fac? straight face

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si de ce trebuie sa stii precis in ce faza sunteti,nu ti-e bine langa el?
Iti spune tot,petreceti clipe minunate unul cu celalalt,de ce tii neaparat sa pui o eticheta?
Infirmarea sau confirmarea relatiei dintre voi tine numai de lipsa ta de siguranta,cred eu.
Si un secret rostit,inceteaza sa mai fie secret.
Pastreaza in sufletul tau ceea ce simti si continua relatia asta de frati-amici-poate viitori iubiti.
Pentru ca,daca ii placi cu adevarat,calitatea ta de femeie va cobori vertiginos in ochii lui,prin marturisirea ta,vei sfasia brusc farmecul si chimia care va leaga si vei spulbera toata tensiunea senzuala dintre voi.
Daca nu te place si te vede doar ca pe-o amica sau,mai rau,ca pe-o sora,prin marturisirea ta,risti sa ajungeti si sa nu va mai salutati.
Sfatul meu ar fi sa iti pastrezi micul secret si sa astepti.
Oricum,primul pas ar trebui sa fie al lui, nu vad rostul sa te oferi singura.
Asteapta, daca el poate, atunci poti si tu.
Si continua sa te bucuri de clipele voastre frumoase impreuna, nu le pierde si nu le arunca dintr-o nerabdare copilareasca!
Asteapta.

| bebelotz a răspuns:

Te grabesti dupa 2 luni? te rog. spune-i exact ce si cum simti si cere-i sa faca ceva in privinta asta, daca se va da la fund si te va lua cu vorbe ca nu stiu ca nu stiu ce e clar, las-o balta, succes happy

| dydy22 a răspuns:

Poate nu il atragi fizic, sau ooate si el asteapta ca si tine sa faci tu primul pas. Incearca sa faci tu primul pas cu toate ca nu ar trebui

| unarab40 a răspuns:

Chiar ca te grabesti tu,, ca mai departe inseamna o relatie sexuala sigur,, oare esti pregatita? ca orice baiat matur si fata normala o sa ajung acolo...

| RAY a răspuns:

Poate fi atatea cauze si ipoteze
1 a suferit din iubire si de aia
2 traume din familie si nu vrea relati
3 nu e matur pentru asa ceva, nic nu vrea asa ceva
4 el vrea sa vorbeasca cu cineva
cel mai bine vorbesti cu el si i spui totul in fata 2 luni e ceva o data trebuie sa-i spui asta, faotul ca isi vb de alte fete inseamna ca esti speciala, poate te considera ca o sora de aia nu vrea relati cu tine

| Cristiann25 a răspuns:

Iti las un mesaj pe privat!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti destul de matura ca sa faci tu primul pas? Intre alte conversatii baga si tu "cum ai vede o relatie intre noi doi?", atunci vezi "in ce ape se spala" bafta!

| sensualus a răspuns:

Aha face pe inabordabilu sau o fi platonic. faza u cam cat i ai dat de inteles ca l doresti

| Hαppiηеss a răspuns:

Sti cum se spune "Nu risti nu castigi"! Cred ca cel mai bine ar fi sa il inviti undeva unde puteti sta de vorba linistiti si ii spui tot ce ai pe suflet, automat o sa ajugeti la un punct comun, toata chestia e sa comunicati, daca lasi situatia asa risti ca maine, poimaine sa nu te mai caute si sa afli intamplator sau nu, ca e cu altcineva. Daca intr-adevar iti place si chiar vrei ceva cu el merita sa lupti pentru fericirea ta. Succes!

| vegeta a răspuns:

Eu cred ca tu ar trebui sa faci primul pas pentru ca poate nu te-ai gandit dar poate ca si lui ii este rusine sa-ti zica tie daca vrei sa stai cu el dar daca tu esti mai indrazneata fa tu primul pas sau mai poti face inca o varianta sal inviti la tine si sa faceti o partida de sex pentru ca cu siguranta nu te va refuza si paurma sa-i spui ca vrei sa ramai cu el...

| Anonim1234567891 a răspuns:

O relatie are nevoie de timp asa ca ai rabdare si lasa totu sa se rezolve de la sine.Ori o sa sfarsiti in pat ori o sa va despartiti pana ajungeti acolo, nu ai de unde sti ce se va intampla.
Sugestie: cheama-l la tine *cand esti singura* si ia-l cu vrajeala gen ca te doare spatele si sa-ti faca un masaj si o sa-ti dai tu seama pe moment ce sa faci de aici in colo.