| Dinu_Cosmin_1992 a întrebat:

Eu am 12 ani si ma masturbez cam des o data pe zi si o am de 9 cm in erectie, este cam mica are legatura ca ma masturbez

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu mai fi preocupat de marimea penisului tau la 12 ani. Ti-am mai spus, o sa creasca el. Toate la timpul lor. Pana atunci, traieste-ti copilaria, vezi-ti de scoala.

| Drolja a răspuns:

Nu, doar dacă nu te masturbezi cu un cuţit.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dimensiunea sau cresterea penisului nu are nicio legatura cu masturbarea.Marimea ei este de natura genetica, adica cum te-a inzestrat natura.Ai putea sa nu te masturbezi niciodata si ea sa ramana la fel mare sau mica. Are dimensiunea planificata genetic

| Emilian65 a răspuns:

Este mica din cauza varstei, nu din cauza masturbarii.

| kar1GaNNN a răspuns:

Cat ai vrea sa o ai la 12 ani? De 20 cm?
E normal, o sa creasca cu timpul cand cresti si tu.

Nu te grabi in astfel de situatii.

| Dinu_Cosmin_1992 explică:

Va multumesc