| angelinthedark a întrebat:

Eu am avut asa scurgeri vaginale si desi nu am fost la medic, cred ca e vorba de vreo infectie sau ceva in genul, faza e ca am facut sex neprotejat cu prietenul meu in plus mi-a facut sex oral el mie si mi-e asa sa nu ia si el ceva, adica nu cred ca e ceva grav la mine, dar ma gandesc ca e vorba de o infectie vaginala sau ceva, ca am scurgeri albicioase, galbui uneori, uneori nu miroase deloc dar alteori mai mirosea, mi-e rusine sa ii zic ca poate am ceva, oare daca am se ia si luisad? E ceva grav, el poate sa ia si el daca eu am?

Răspuns Câştigător
| tia a răspuns:

Nu. E normal sa ai scurgeri... Dar vezi cu sexul neprotejat ca nu e bine delocwinking
Mai bine protejativa, entru orice eventualitate, sa nu va treziti c surprize mai incolo.
Bafta!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fie o candidoza si cu certitudine va lua si el daca tu nu te tratezi si faceti sex neprotejat. Nu ai voie sa-l expui riscului, asa ca du-te cat mai repede la ginecolog pentru a vedea exact despre ce e vorba. S-ar putea sa aiba si el nevoie de tratament.

| catthshshshs a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorezi, este ceva normal. Toate femeile au asa.

| emilia21 a răspuns:

Acea scurgere de care vorbesti tu, fiecare fata o are. Atat timp cat nu ai usturimi in acea zona e bine. El nu poate lua nimic de la tine, daca tu esti sanatoasa, dar ca sa fi sigura apeleaza la un doctor sau doctorita de ginecologie in caz ca tie rusine la un barbat, si vezi ce iti spune acolo, ca sa stai linistita.
Inca un sfat, daca amandoi va doriti sa fi-ti sanatosi si sa nu va inbolnaviti, mai bine protejati-va, si in acelasi timp nu risti sa apara si vreo sarcina nedorita.

| mihaa a răspuns:

Stai linistita nu ai nimic acea secretie e ceva normal, o avem toate femeile

| ina88 a răspuns:

Tu te agiti aici ca nu cumva sa nu-i dai si lui ceea ce ai tu acum, dar nu te-ai gandit nici o clipa ca poate tocmai tu ai luat vreo BTS de la el in timpul actului sexual neprotejat. Poate are el ceva...Baietii nu tot timpul au simptome.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cate stiu eu esti racita si de aceea ai acele scurgeri