| anonima075 a întrebat:

prietenul meu are niste scurgeri albicioase din penis. E cazul sa mearga la medic? Alte simptome nu are. :l Adica,aceste scurgeri nu pot fi de la vreo simpla raceala sau ceva de genul, cum se intampla si la noi femeile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ceea ce descrii suna a candidoza. Daca e asa, trebuie sa faceti amandoi tratament iar in acest timp sa va abtineti de la orice fel de relatii sexuale. Exista candidoza anala si bucala.
Numai un medic va poate spune care este problema, nu va tratati singuri!

| anonima075 explică (pentru SkyPilot):

Mda...posibil sa am eu candidoza bucala...de cateva zile colturile gurii imi sunt uscate si crapate. Multumesc pentru ajutor.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonima075):

Probabil chiar ai. Tratati-va cat de repede si fiti cuminti cat dureaza tratamentul. Citeste acest articol, mai sunt si alte lucruri de care trebuie sa ai grija:
http://www.formaremedicala.ro/educatie-pacienti/candidoza-vaginala/
Multumesc pentru fundita!

4 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, prietenul tau are candidoza! Du-l repede la un medic ginecolog, chiar daca nu vrea sa nu iei si tu candidoza bucala.

| CretaCatalin a răspuns:

Ar fi indicat sa mearga la un doctor de specialitate dermato-veneric.