| romanaols a întrebat:

Eu nu cred ca trebuie sa iti placa de un baiat care sa il placa 'toata planeta'. Trebuie sa fie frumos pentru tine, tu sa il iubesti si sa il accepti asa cum e.
+ daca e foarte frumos si toate fetele il plac esti in concurenta cu alte.
Valabil si la fete.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Se spune ca nu-i frumos ce e frumos,e frumos ce-ti place tie.
Fiecare om are simtul lui estetic,sentimentele si chimia lui.
Sa alergi dupa un baiat sau o fata frumoasa,doar pentru a fi la moda sau in ton cu gustul lumii,mi se pare inutil,pierdere de timp.
E adevarat ca, pana incepi sa ai gusturi personale, toti functionam in turma.Pana sa ti se defineasca caracterul,pana te maturizezi,vezi lucrurile la fel cam cu toata lumea.
Odata maturizat,incepi sa realizezi ce-ti place cu adevarat si, abia atunci apare acel "nu stiu ce" care ne face unici ca indivizi.
Nu-ti pierde timpul incercand sa placi ceea ce place toata lumea, deci.Analizeaza-te pe tine, afla cat mai curand ce-ti place TIE!
Mult noroc!

| youmail a răspuns:

Oarecum sunt de aceeasi parere cu tine :*
Acum ideea e ca eu am cam fost acel baiat pe care il placea doar o fata, doua dar intre timp m-am schimbat si am cam devenit genul pe care il place toata planeta, dar pentru ca acea fata de la inceput a stiut sa ma faca sa vreau sa fiu doar cu ea am ramas impreuna chiar daca zi de zi apar altele in viata mea.
Un pupic mic

| nikol a răspuns:

Adevarat daca e frumos sau frumoasa mereu ai sa ai crize de gelozie...