| dora_7535 a întrebat:

Eu nu ii inteleg pe baieti...in momentul de fata am o relatie. din cate am citit pe acest site am inteles ca baietii au nevoie de libertate...asa ca am renuntat sa il tot sun s-au sa-i propun sa iesim.si nici el nu a facut-o... iar acum a ajuns sa considere ca ceea ce este intre noi nu se numeste relatie... ce sa fac acum? l-am intrebat pe el ce ar trebui sa facem ca relatia noastra sa mearga iar el mi-a intors intrebarea... ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Baietii sunt foarte simpli... Doar ca unul dintre lucrurile pe care noi, femeile, nu le putem intelege este faptul ca el in momentul in care spune ceva, exact aia vrea sa transmita. Nu celelalte 5000 de intelesuri care le gasim noi la ceea ce a spus. Scrisese cineva ca, citez "comunicarea este cea mai buna solutie". Se presupune ca baietii vor libertate... Dar... sunt unii la care le "place" (cu toate ca nu vor recunoaste aproape niciodata) sa fie controlati. Sunt tipi care cred ca daca ii suni de 10 ori pe zi nu o faci ca sa-l controlezi, ci pentru ca iti place de el... Si se simte flatat... Dar... e posibil ca dupa o perioada de timp sa nu-i mai placa si sa te considere stresanta. Incearca sa cunosti omul langa care stai... Afla cum vede el o relatie... Si intreaba-l eventual daca ai gresit undeva... Daca trebuia sa faci ceva... Si... daca spui ca ti-a intors intrebarea cand voiai sa afli ce ar trebui sa faceti ca relatia voastra sa mearga inseamna ca... n-are nici cea mai vaga idee despre ce vrea... Daca vrei sa fie al tau, va trebui sa muncesti putin. Poti incerca sa-l controlezi, pentru ca e nehotarat. Poti sa-l faci sa fie cum vrei tu... Vezi numai ce faci dupa ce devine cum vrei tu...

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu toti baietii sunt la fel, nu incerca sa-l intelegi dupa tipare, ca nu e robotel. Eu cred ca relatia voastra nu era aserioasa, ca el o folosea ca sa-si umple timpul in absenta unei implicari sentimentale si nu a considerat ca merita sa faca eforturi sa o pastreze. Asadar, daca ma intrebi pe mine ce sa faci, eu iti spun sa treci mai departe.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ah, el asteapta, probabil ii e cam asa sa iti zica sa va despartiti si vrea el sa te determine pe tine sa faci lucrul asta...
Care ar fi dealtfel si cel mai bun, parerea mea! Asa am facut si eu cand nu am mai vrut sa fiu cu o fata, dar totusi nu vroiam sa-i spun asta.
Spor!

| Mya a răspuns:

Sa-l trimiti... undeva foarte departe! laughing Desi nu vrei sa auzi asta, nu este interesat de tine. Daca sentimentul era reciproc, te cauta si el sa iesiti atunci cand tu ai incetat.Nu zic ca este o regula, sa te caute el...stim cu totii ca lucrurile s-au cam schimbat, dar asta nu inseamana ca trebuie sa le gasim scuze in privinta asta. Tu ai incercat sa comunici cu el, iar el a fost ironic! Se spune ca atunci cand iubesti, nu exista orgoliu...si sunt de acord, dar doar daca exista iubire din partea amandorura, iar el nu merita! Asa ca, ai demnitate si mergi mai departe... fara el!

| Encore a răspuns:

Voi nu ne intelegeti pe noi, noi pe voi...
Dar eu cred ca nu prea ii pasa thinking

| Encore a răspuns:

A... ati facut sex? Probabil asta e problema lui tongue

| hândel a răspuns:

Mai dora, fara comunicare cum vrei sa aveti o relatie? Unui baiat nu-i trebuie asa multa libertate. Nu renunta sa-l suni ca sa-i propui sa petreceti timp impreuna, altfel poate crede ca nu esti interesata de el si poate cauta alta fata. Daca nu-i activ in comunicare, preia initiativa. Acum ca-i vara, de ce nu veniti cu cortul la mare? Asa ati trai ca pereche cateva zile si daca nu merge treba-ntre voi, oricand poti alege pe altcineva. Daca ti-a raspuns cu o-ntrebare s-ar putea sa nu te vada ca pereche a lui. Eu unei foste prietene, ii raspundeam cu intrebari la intrebari ca mi-era indiferent daca eram cu ea sau singur. Succes.

| inna a răspuns:

Comunicarea este cheia oricarei relatii de orice tip. Daca voi nu va intelege, nu puteti vorbi si vedea lucrurile pe aceiasi lungime de unda, inseamna ca sunteti mult prea diferiti si mai bine a-ti renunta decat sa suferi in zadar asteptand ca el sa incerce sa-ti vorbeasca deschis.

| canarita a răspuns:

Faptul ca ti-a intors intrebarea poate semnifica cu ceea ce se cheama "fuga de responsabilitate", adica nu se streseaza el prea tare sa functioneze relatia voastra, ce o fi, o fi, se pare ca meriti ceva mult mai bun, n-are rost sa o lungesti pentru ca vei suferi degeaba. Personal cred ca esti destul de tanara si lipsa de experienta este normala, de aceea e indicat sa-i asculti pe "cei mari"...de varsta, ma refer. Succes!

| diavolitza a răspuns:

Renunta la el. Baietii sunt un mister. Gaseste pe cineva pe care sa-l intelegi. Baietii au nevoie de libertate dar ai grija sa nu li se urce la cap

| Guitarlove a răspuns:

De unde esti? thinking

| claudya a răspuns:

Ce sa faci? simplu sa-l lasi "liber" ceva timp sa vezi daca ii "place"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste-ti altul care sa te inteleaga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta sa fii curtata. un baiat daca il cauti tu deja i-ai satisfacut orgoliul, si daca-i mai si dai ce vrea el, ma refer la sex, ori te lasa dupa, ori ramane cu tine ceia ce e putin probabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da`l in P```` M`si si cauta`ti altulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci la urmatorul... Un baiat ca asta nu merita o fata ca tine.

| andrei_9278 a răspuns:

Nu poti sa te iei dupa anumite lucruri pentru ca fiecare relatie e speciala in felul ei. Dar intre voi trebuie sa existe comunicare, intelegere si mai ales incredere ca daca nu, nu ajungi nicaieri.Pai in cazul tau se pare ca amandoi ati procedat la el ca daca u nu l-ai mai cautat nici el nu a mai insistat sau poate ca nu sunteti facuti unul pentru celalalt

Pa pa...happy