| Sara2 a întrebat:

Eu nu v-am spus ca baiatul pe care il iubesc el nu stie acest lucru, m-am bagat cu el in seama un salut o mica conversatie dar el...nimic, de aceea nu pot iuby pe altu, (pe cel care vor parintii mei) am inima sfasaiata, si maine m-as casatori cu el daca ar vrea desi nu ne cunostem bine, poate considerati ca e gandire de 16 ani, sincer m-am indragostit fara sa vreau (am 22 ani), dati-mi un sfat cum sa il uit? am iesit cu fetele am incercat sa ies si cu alt baiat (cel pe care il vor parintii) am iesit cu prietenii in cluburi dar gandul meu e la acel baiat mereu

5 răspunsuri:
| Stefania a răspuns:

Eu zic ca daca nu il pori uita... poate ca simte si el acel lucru.Este timid.Mai incearcawinkingSaluta intrba ca ce face...Sa vezi ca si el te cauta apoismug

| ungurubulan a răspuns:

Gasesteti o preucupare sa-ti ocupe timpu si incet incet il uiti... si nu acepta ce-ti baga parintii pe gat alege tu nu lasa pe ei sa aleaga pentru tine

| gyorgya a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate...doar trecerea timpului te va ajuta sa uiti. iar la varsta ta parintii tai ar trebui sa inteleaga ca nu te pot obliga sa iesi cu cine vor ei, e clar ca iti vor binele insa am spus-o si o spun in continuare, de la o varsta trebuie sa ne maturizam si sa avem o viata a noastra, experientele noastre de viata si le obtinem doar luand decizii singuri fie ele bune sau rele si izbindune de probleme.am avut noroc de parinti moderni sa zic asa, care mi-au dat libertatea sa aleg eu ce e bine si ce nu pentru mine, cu cine vreau sa ies si ce oameni doresc sa am langa mine. e bine ca nu te izolezi si din contra socializezi, iesi in oras cu fetele, insa gaseste un baiat care ar putea sa-ti placa, care are macar un element din ceea ce-ti doresti tu de la un barbat, nu cu unul cu care iesi doar pentru a-l uita pe tipul respectiv caci nu vei reusi decat sa suferi si mai mult vazand ca niciunul nu e mai bun ca el.bafta si discuta deschis cu parintii tai si explica-le ca ai nevoie de spatiul tau, de doza ta de libertate in a alege, ca ai nevoie de ei atat ca parinti cat si ca prieteni.happy

| alex_2573 a răspuns:

Gasesteti prieteni care sa te faca sa te simti bine si sa uiti de acel baiat si poate un alt baiat ca sa iti faci o realatie e doar un sfat

| lilien a răspuns:

Am un prieten in aceasti situatie ca tine si daca nu l-am cunosate as zice "uita-l" dar am invatat ca e asa de greu sa uiti un om de care esti atras... poate e prea indraznet dar ma gandeam sa il intrebi daca te place, sau sa ii spui tu ca il placi (la mine a mers cu prietenul meu)si in legatura cu parintii tai, amintestele si tu ca tu nu esti o marioneta esti o fiinta vie cu inima si esti destup de mare sa faci ce iti tuna tine si ce simti tu. Sper sa te ajute raspunsul meu.

P. Sbig grinaca il uiti poate iti va parea rau mai tarziu