| Dragosteaceresacrificii a întrebat:

Eu sunt Balanta, el Gemeni. Amandoi avem 18 ani si suntem impreuna de doua saptamani, dar ne cunoastem din octombrie. Mie mi-a placut mult de fratele lui, care este cu un an mai mare si care are in prezent, o relatie de un an. Relatia mea cu fratele lui nu a fost posibila, pentru ca asa cum ziceam, are prietena, dar cu toate astea, ne-am intalnit, am vorbit pana acum o luna, cand ne-am certat si s-a rupt tot. M-a cautat apoi prin intermediul fratelui lui, adica cel cu care sunt acum, dar nu m-a mai interesat. Imi trecusera sentimentele pentru el. Cu cel cu care sunt acum am vorbit destul de mult, am avut si eu si el scapari cand flirtam, dar nu era nimic serios, pentru ca eu tot pe fratele lui il voiam. revin la situatia de acum. acum sunt cu el, dar il simt putin distant. ieri ne-am intalnit prima oara ca iubiti, dar ne-am mai vazut de 3-4 ori pana ieri, cand ieseam cu fratele lui. nu sta in acelasi oras cu mine si a mai venit cu un prieten. ne-am pupat pe gura de doua ori ieri, dar nu ne-am sarutat. el mi-a spus dinainte ca nu ii place sa se afiseze in public si ca in intimitate nu este asa. asa a zis si prietenul lui. el ma cauta, imi da mesaj, dar nu este foarte dragastos. incerc sa nu fiu posesiva si geloasa sau cel putin sa nu ii arat, dar am impresia ca nu ii pasa de noi si chiar cred in astrologie. se zice ca gemenii zboara usor din floare in floare. mi-e frica sa nu-l pierd sau sa fac ceva gresit care l-as plictisi/supara. nu stiu ce sa cred. ar trebui s-o las mai usor si sa nu-l mai iau asa tare?

4 răspunsuri:
| akiki a răspuns:

Eu sunt gemeni, iar iubitul meu de 3 ani este rac. suntem foarte fericiti. intr-adevar, gemenii se plictisesc repede daca nu sunt stimulati intelectual. Dar cand un geaman iubeste....nu pleaca

| OldSoul a răspuns:

Poate asa e el, mai rece.
Sau poate a intrat intr-o relatie cu tine la insistentele fratelui sau.
PS:Nu te increde in compatibilitati si d-astea, ca nu-ti garanteaza nici una succesul sau esecul intr-o relatie.

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai ar trebui sa il intelegi, sunteti de curand impreuna.Asa ca incearca sa fi mai dragastoasa cu el cand e bine dispus, cand el vrea sa te sarute, sa te ia in brate, dar nu mereu ca asa se va satura de tine.Ai incredere in el si acordai libertate.Bafta. happy

| evelinna01 a răspuns:

Nu e adevarata faza cu astrologia. Nu toti gemenii sunt asa sau orice alta zodie, nu are nicio treaba cu astrologia. Ar trebui sa va intalniti si sa discutati clar despre ce vrea unul si ce vrea celalalt, ca sa ajungeti la o concluzie, daca relatia merita continuata, sau va despartiti si fiecare isi vede de drumul sau.