| HeyLyn a întrebat:

Eu si un baiat ne cunoastem de cand eram mici datorita prieteniei dintre tatii nostrii.Acum nu prea mai vorbim,insa cand ne intalnim - in general la inot - el niciodata nu ma priveste direct si ii acorda extrem pe multa atentie fratelui meu.
De exemplu: ieseam de la inot si eu,tata si fratele meu ne-am intalnit cu el. Tata i-a spus "Vino azi pe la noi ca e ziua lor",iar baiatul i-a spus /La multi ani/ doar lui Andrei ( fratele meu ). Sincer,mie imi place putin de el,dar prin comportament nu stiu ce sa cred.
Cand i-am povestit unei prietene, a zis ca el sigur ma place.Ce parere aveti? Mentionez ca este cu un an mai mare decat mine, clasa a 9-a la liceu.

Stiu ca e o poveste complicata happy

19 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E de bine fa tu primul pas

Răspuns utilizator avertizat
| 1234abcd a răspuns:

Exista 2 cazuri:

1.sa te placa si el dar sa fie timid si rusinos(de aia nu se uita la tine si te evita)
2.sa nu ii placa de tine ba chiar sa urasca intr-un fel(daca spui ca nici macar la multi ani nu ti-a spus)

acum nu stiu exact care dintre cazuri e pentru ca nu il cunosc

| SabinCrb a răspuns:

Depinde, fiecare baiat are o mentalitate diferita. Ori poate vrea sa iti atraga atentia, ori, pur si simplu, il plictisesti, cred. Fii directa. Saruta-l, si vezi cum reactioneaza.

| HeyLyn explică (pentru SabinCrb):

Stiu ca o sa par putin narcisista, dar sunt inteligenta, ma consider foarte frumoasa, am forme thinking
Si de sarutat, ce sa zic mi-e aproape imposibil: 1) nu am facut asta niciodata si 2) abia il vad.

| SabinCrb a răspuns (pentru HeyLyn):

Esti pe clasa a 8-a, el a 9-a. Nu este nici o problema. Si daca nu stii sa saruti, este ceva gen v-ati atinge limbile (frantuz). Cand il vezi, du-te spre el, Sa-uta-l, prefate ca te-npiedici, cazi in bratele lui, uita-te in ochii lui si saruta-l. Dar saruta-l normal, nu frantuz. Adica, pupa-l pe buze, cum ai pupa pe cineva pe obraz, numai ca il pupi lung.

| 1234abcd a răspuns (pentru SabinCrb):

Serios? sa-l sarute?laughing)saruti o persoana atunci cand ai o relatie cu ea, sau dintr-o provocare...da tipu asta poate chiar nu e interesat de ea, nu poate sa sara pe el si sa-l sarute asa din senin

| HeyLyn explică (pentru SabinCrb):

Nu o sa par o idioata in fata lui? De asta imi e cel mai frica.

| SabinCrb a răspuns (pentru 1234abcd):

Eu o patesc de sute de ori. O data chiar in fata prietenei mele. Atunci spectacol, zgariat pe maini.

| SabinCrb a răspuns (pentru HeyLyn):

Nu neaparat. Ti-am zis, o reactie va avea. Daca te place, reactioneaza la sarut. Daca nu, o sa va rusinati amandoi.

| 1234abcd a răspuns (pentru SabinCrb):

Totusi sa sari pe un baiat si sal saruti dai dovada ca esti o fata cam disperata, parerea meawinking

laughing

| SabinCrb a răspuns (pentru 1234abcd):

Sau o fata indragostita. Unii baieti fac asta.

| 1234abcd a răspuns (pentru SabinCrb):

Da pentru ca voi baietii nu prea va puteti stapani instinctele laughing

| SabinCrb a răspuns (pentru 1234abcd):

Nu risti, nu castigi. Pe asta ne axam.

| 1234abcd a răspuns (pentru SabinCrb):

Ai dreptate...dar totusi hai sa nu facem chat la intrebarea fetei

| SabinCrb a răspuns (pentru 1234abcd):

Nu risti, nu castigi. Nu o va face, nu o va stii.

| HeyLyn explică:

Scuzati-ma daca am greseli gramaticale, P.C.-ul face mereu figuri.

| Bluey a răspuns:

Eu clar cred ca te place deoarece daca zici ca ai forme, cand va intalniti la inot se cam vede si eu fi rusine sa se uite direct la tinerolling on the floor

| m1ha100 a răspuns:

Ori e prea timid ca sa vorbeasca si sa se uite la tine, ori crede ca nu ar putea sa ti placa de el vreodata.ori e prea plin de el..nush ce sa-ti zic. oricum timiditatea la varsta asta e normala(pentru majoritatea oamenilor..mai sunt cativa nascuti cu tupeu din nastere). incearca sa vorbesti cu el, sa faci o gluma, zambeste.da-i de inteles ca ti place de el. daca tot nu ai raspuns atunci lasa-l..baieti sunt multi. unul mai bun ca altul in toate privintele!