| wolder a întrebat:

Exista casnicie fericita?
Eu cred ca NU!

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Una la un milion poate

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici eu nu prea cred in asta, dar pe langa o cearta unii nu se inseala si raman impreuna.

| doc69 a răspuns:

Cate casnicii ai avut ca sa crrezi ca nu? esti fericit atat vreme cat simti ca numai langa celalat iti este bine.Depinde de amandoi daca alegerea a fost corecta sa faca sa dureze cat mai mult..sau toata viata.

| wolder explică (pentru doc69):

Nu-s casatorita...

| doc69 a răspuns:

Atunci fii optimista conteaza ce simti si reultatul deciziilor tale

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Amu' daca iubita-tu ti-o tras clapa c-una, nu inseamna nici ca-i o casnicie nefericita, nici ca-i final de drum. Se intampla. Mai grav e adulterul cu premeditare, dar sa stii ca aproape intotdeauna celalalt membru al cuplului are partea mai mare de vina.

| wolder explică (pentru 6DuckMeJesus):

Iubitu nu e vinovat de nimic, ori poate n-am iubit, dar tu doar ai dat cu presupusu. era doar o intrebare!

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru wolder):

Era o presupunere facuta pe baza intrebarii tale anterioare.

| wolder explică (pentru 6DuckMeJesus):

Da, bine gandit...
Doar ca nu el e cel ce-a inselatblushing

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Există. Nu-s mediatizate, dar există. Există deşi mai multe cupluri necăsătorite fericite happy
Nu ajung unii la 50 de mariaj aşa că înghit în sec şi se suportă. Există cazuri când se potrivesc la fix, iar factorii externi nu pot interveni în acele relaţii să le distrugă.

| wolder explică (pentru YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman):

Mmda mai rare...
Dar oricum nu am intalnit inca una, oricat de fericite sunt casatoriile [ori par] in spatele zambetului femeia/barbatul se duc la cate cineva sa se planga fiindca ceva nu le mergeoh go on

| Dy20 a răspuns:

Mie imi place sa cred ca da. Poate pentru ca imi place sa visez...nu stiu..ideea e ca o casnicie fericita cu adevarat se gaseste foarte greu. In opinia mea secretul e sa stim sa depasim neintelegerile si sa avem langa noi o persoana cu care putem comunica si pe care sa o respectam mereu ( ca am inteles ca iubirea nu dureaza pana la sfarsit).