| krisstinka a întrebat:

Exista dragoste la distanta?

Răspuns Câştigător
| AyU a răspuns:

Exista dar e greu sa o tii vie. Propria experienta. Este cu adevarat greu pentru ca nu il vezi pe cel pe care il iubesti, nu il saruti, nu il tii in batre etc. Bineinteles e si mai greu daca nu v-ati vazut deloc. Eu am stat cu unul 2 zile iar apoi a plecat. Relatia s-a racit si ne-am despartit dupa o luna pentru ca el cunoscuse alte fete si eu alti baieti. Asta e cel mai mare obstacol. Cat poti rezista fara el stiind ca altii te asteapta? Si de unde stii ca el la randul lui nu a cunoscut pe alta si nu te inseala. Merita incercat dar ai grija. Daca cunosti pe cineva cu care te poti vedea pe viu...el merita mai mult sa te aiba decat cel de la distanta big grin

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Este numai ca dureaza putin.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Nu cred pentru ca o relatie la distanta implica multe, si la fel apar fff multe semne de intrebare, nu stii ce se spune? ochii care nu se vad se uita! funda?

| stef87 a răspuns:

Hm... multi vedeti dragostea drept un joc de ruleta sau de poker: "all in" pe poza persoanei x, apoi repede pe mess, vorbiti 1-2 zile/saptamani si constati dezamagiti ca nu va potriviti:"stii, eu te parasesc" si se alege praful de tot...dar nu-i nimic, vine alta mana si alta si alta!
Ei bine, dragostea nu e ceva ce sa-l transmiti prin pupici pe mess, forumuri, chat, poze, webcam etc. Trebuie sa vezi persoana in carne si oase, sa vezi ce simte, ce gandeste, daca te potrivesti cu ea.
Relatia la distanta e doar inceputul; daca vrei sa fie mai mult, atunci trebuie sa fii langa persoana aceea. Ochii care nu se vad, se uita, apar indoieli, tentatii...si pana la urma cum o sa faceti, nunta on line, sex pe firu de retea?
Daca e dragoste, ai nevoie de persoana aia langa tine, nu la distanta; ai nevoie de afectiunea ei, sprijinul moral etc.

| TheSpecialOne a răspuns:

LOL ar trebui sa adaug pe GresitaEIntrebarea la lista cu prostilaughing

| eurynomus a răspuns:

Da, daca penisul tipului e mai lung de cat distanta

| pitcrv a răspuns:

Exista da, sunt excepti 1 la 1000
Conteaza de persoane

| SmoKKe19 a răspuns:

Doar daca v-ati si vazut ceva timp inainte...asa doar pe mess din prima nicio sansa

| Adrian1997 a răspuns:

Daca o gasesti sa ma anunti si pe mine!

| AndreiC a răspuns:

Exista... o perioada. Apoi inceteaza sa mai existe. In cele mai multe cazuri nu poate exista dragoste la distanta dar exista cazuri in care un cuplu se descurca si cu acest impediment.

| katty_6203 a răspuns:

Exista,insa depinde in mare masura de ambii parteneri.

| Alex1 a răspuns:

Buna! eu cred ca poate fi posibila pentru o scurta perioada de timp. In fapt, distanta geografica poate sa fie un beneficiu in relatia dintre 2 persoane, dar timpul va dicta rezultatul final. Nu uita ca "ochii care nu se vad, se uita", si "ochii vad, inima cere"laughing - asta din proprie experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi pentru unii pare o prostie, eu stiu ca exista.Vezi in acea persoana omul pe care il doresti,negasind langa tine ceea ce cauti. Dragostea exista oriunde.E incapatanata si nu tine cont de vreme, distanta, varsta sau alte chestii care aparent s-ar spune ca impiedica relatia.

| roxy_1560 a răspuns:

Exista dar nu e bine sa te bagi in asa ceva pentru ca iti va fi greu sa ai incredere si s-ar putea sa suferi