| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce crede'ti exista dragoste la distanta? happy

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Cine iubeste cu adevarat invinge si distanta.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mai degraba vorbim de o potrivire de gusturi decat de dragostethinking
Relatiile de genul nu au sanse de izbanda din diferite motive

| DakotaRoyse a răspuns:

Poate rezista daca bazele ei au fost puse in realitate, nu pe net, etc. Rezista, cu greu, se poate raci cu timpul, dar traieste.
Dar ca iti faci boyfriend/girlfriend pe net si sa te dai mare cu ala/aia, nu e deloc comod. Nu merge, o sa iti placa de fapt de imaginea pe care ti-o confera internetul despre acea persoana, nu de personalitatea reala a acelui cuiva. Plus ca dupa un timp, ti se apleaca de toate dulcegariile gen "te iubesc si vreau sa te vad" online, plus 3 randuri de emoticoane. Internetul ofera comunicare, nu si o viata sentimentala super-dezvoltabila.
Cum ziceam, daca ai cunoscut pe cineva intr-o excursie, etc, poti construi cat de cat relatia pe net, scrisori, telefon, dar dupa un timp daca vrei sa supravietuieasca va trebui sa te mai intalnesti cu acea persoana.
Sincer, la cate experiente de genul am avut, mi-e de-ajuns, si nu cred ca mai poate exista dragoste la distanta.

| marrr a răspuns:

Da, noi "crede-m"[ a se citi credem] ca exista dragoste la distanta, pentru ca acea distanta va apropie sufleteste pe tine si partenerul tau. Am trait-o pe pielea mea.

| Alina0491 a răspuns:

Eu cred ca exista, eu una nu am trait o astfel de dragoste, insa cred ca exista

| Meryem027 a răspuns:

Da, exista insa nu dureaza prea mult.happy E foarte greu sa se pastreze.La un moment dat, tot va interveni ceva si atunci se va termina totul. Mai bine sa spui nu de la inceput :*...

| FabuloasaRO a răspuns:

Dragoste la distanta, relatie implinita? - iti recomand sa citesti acest articol, sa vezi ce spun si alte fete despre relatiile la distanta: http://www.fabuloasa.ro/2010/09/08/dragoste-la-distanta-relatie-implinita/
Eu zic ca exista! :)