| Elena9328 a întrebat:

Exista iubire la distanta? Am nevoie de raspunsuri urgent ofer fundita celor mai explicite happy

Răspuns Câştigător
| JeTeLove a răspuns:

Iubirea există și la distanță dar și când persoana iubită ți-e aproape fizic. E mult mai complicată situația unor persoane care se iubesc și există o distanță între cei doi, care-i desparte. Pentru a ține în picioare o astfel de relație, trebuie să existe multă încredere (poate chiar oarbă), răbdare, toleranță și multă sinceritate de ambele părți. De asemenea trebuie să deții un caracter puternic ca să poți iubi o persoană pe care ai văzut-o o singură dată sau poate chiar deloc; (în caz contrar, vei ceda și îți vei găsi pe cineva din orașul tău).
Eu spun din proprie experiență că există o astfel de iubire. Am iubit și am fost iubită la rândul meu. Dacă vrei, poți, dar trebuie să fii foarte atent la persoana pe care ai pus ochii că s-ar putea să te lase cu ochii în soare... tu să te îndrăgostești iar el să nu fie adeptul relațiilor la distanță.
Îți doresc o zi bună!

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Desigur, insa e posibila doar atunci cind distanta e mai mica decit lungimea.

| RAY a răspuns:

Da,iubire exista adica sentimentul de dragoste fata de o persoana se poate simti daca ai o relatie doar virtual cu o persoana, acuma vb de ceva de lunga durata poate nu, poate da cine stie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Exista, dar nu pentru mult timp.
Adica poti sa iubesti pe cineva care nu sta in aceeasi localitate cu tine, cu conditia sa va intalniti din cand in cand.
Daca n-ai vazut in viata ta acea persoana dar crezi ca e aleasa/alesul inimii tale, nu e iubire. E doar disperare. Nu poti iubi pe cineva fara sa-l cunosti.

| LoveMusic14 a răspuns:

Amiga, depinde de multe lucruri cum ar fi daca este iubire adevarata sau daca totul va fi de durata lunga...dar ce pot eu sa iti garantez este ca daca inima si sufletul tau tin la acea persoana si o iubesc cu adevarat nu ai sa o uiti niciodata si daca vrei pot sa iti explic si partea stintifica. in creierul nostru se secreta un hormon pe care il declansam cand ne indragoastim si atunci o parte din simturile noastre dispar focalizandu-se doar pe acea pesoana, o data ce acea persoane nu mai este intalnita, auzita si simtita, glanda incepe sa secrete din ce in ce mai putin hormon deci stintifiic dragostea la diistanta nu rezista.dar conform creierului imaginea vizuala si receptivitatea raman in memorie asa ca sunt sanse sa iti amintesti de o persoana cu drag dar nu sa o mai si iubesti la fel ca la inceput. intrebarea ta este una grea care tine si de fizic si de mental dar cel mai important tine de tine daca iubesti sau nu o persoana pe care nu o vezi in fiecare zi.

| kjkfhjkljlasdf a răspuns:

Nu! nu-i nimic de explicat, nu exista si gata oricum intr-un moment sau altul o sa va despartiti.