| anonim_4396 a întrebat:

Exista iubire vesnica? Voi ce credeti?

10 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Bine inteles.Sa nu confuzi atractia fizica cu iubirea caci de multe ori atractia fizica e mult mai mare si de scurta durata. Iubirea in schimb este acea intelegere puternica intre 2 persoane. Iubire nu inseamna sex si sarut.Inseamna viata, familie, poveste, lucruri facute impreuna.

| Purec a răspuns:

Din pacate nimic nu este vesnic, deci nici iubirea. Totul este limitat in timp, inclusiv viata. Nici universul nu este vesnic. Totul este trecator si trebuie sa ne obisnuim cu lucrul acesta.

| Madiitza a răspuns:

Exista.
Dar nu cred ca in varsta adolescentei!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,dar din nefericire, este pe cale de disparitie.Mult noroc.

| AndraRox a răspuns:

Deci voi credeti in iubirea vesnica, adica ea exista! Dar totusi, flacara iubirii" parca nu mai e la fel de... aprinsa. si parca nu mai e nimic ca la inceput.

| mrburel a răspuns:

Normal.Daca bunicata si bunicatu inca sunt impreuna, de aici iti poti da seama singur ca exista....Boooommm..Nu te asteptai la astalaughing)

| GeannyCatty a răspuns:

Daca ai persoana menita tie, da exista

| Iubiiitzica a răspuns:

Eu zic ca da, iar atunci cand te casatoresti nu e corect sa zici " pana cand moartea ne va desparti " pentru ca iubirea vesnica invinge moartea, si invinge totul, iar ce a unit Dumnezeu aici pe pamant, nu desparte in Rai! Iubirea vesnica e atunci cand crezi ca relatia voastra va dura cu mult dupa moarte! :* Funda:*?

| rammstein2012 a răspuns:

In privinta iubirii vesnice din punctul meu de vedere nu exista nici o indoiala, ea exista dar trebuie alimentata cu diferite elemente care contribuie la solidificarea ei astfel iubirea devine vesnica.