| Katomi a întrebat:

Voi credeti in iubire? Ce inseamna iubirea vesnica pentru voi? fundita

8 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Sex non stop love struck

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Pe multi i-am auzit spunand sunt indragostit si nu stiu ce. Ei confunda o simpla pasiune cu iubirea. Iubirea este cel mai divin lucru dat de Dumnezeu pe acest pamant. Iubirea desi este un simplu cuvant are intelesuri diferite pentru fiecare persoana. Un simplu cuvant atat de frumos care semnifica o multime de sentimente si este si mai frumos daca ai cu cine sa-l impartasesti. Multi profita de acest sentiment si isi bat joc de el, deci dupa cum stie toata lumea. iubirea este si foarte dureroasa daca nu sti cui sa i-o daruiesti. Asa ca aveti grija de cine va indragostiti kiss

| chelie91ptm a răspuns:

Pentru mine iubirea inseamna medu :O :X

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Nu exista iubire vesnica mai devreme sau mai tarziu vei intelege de ce.

| DoctorulLove a răspuns:

Iubirea este, respect, intelegere, adevar, romantism, comunicare, tandrete, etc. Iubirea vesnica este, dar mai mult pe cale de disparitie.

| mony1994 a răspuns:

Da cred in iubire. daca atunci cand te gandesti la persoana iubita si parca esti in rai,simti ca si cum ai avea"fluturi in stomac",daca il vezi peste tot, il doresti si vrei sa iti petreci multi timp cu el, iubirea este un sentiment minunat iar iubirea adevara o simti odata in viata.nu poti sa iubesti cu adevarat de mai multe ori. poti sa te indragostesti de mai multe ori iar cu cat cresti mai mult si cu cat iti schimbi prietenii pe parcurs o sa le zici ca el este persoana pe care o iubesti cu adevarat dar o sa vezi ca o sa gasesti pe cineva cand va fi momentul si o sa-ti dai seama ca cu el vrei sati petreci restul vietii tale.si sa fii fericita. iubire vesnica

| Florin123456789 a răspuns:

Ai sa intelegi ce inseamna acest sentiment peste vreo 20 de ani. Dupa ce ai sa mai treci prin viata, mai ales in ziua de azi cand toti oamenii incearca sa profite doar.

| Issa_8758 a răspuns:

Da cred in iubire.Pentru mine iubirea vesnica e atunci cand simti ca nu mai poti trai fara persoana iubita si vrei mereu sa fii cu el/ea.
Majoritatea confunda iubirea cu placerea sau cu pasiunea. Iubirea e un sentiment foarte placut pe care poti sa il ai dar iubirea vesnica o vei simti doar mai incolo cand vor mai trece cativa ani.