| RAY a întrebat:

Exista la femei frustrarea de a fi neatractive pentru barbati?

Am copiat intrebarea de pe softpedia, recunosc onorata instanta.
Mai amuzant si ce mai scrie si trist.

(Eu ca si barbat sunt frustrat ca sunt neatractiv pentru femei din punct de vedere fizic.
Singurele mele sanse de a deveni atractiv sunt urmatoarele: sa fac bani multi si sa devin un betaprovider, sa devin persoana publica,(politican, celebritate) si sa devin atractiv prin statut
Femeile urate cum pot deveni attractive pentru barbati?

17 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Evident ca sunt si ele frustrate pentru ca nu-s placute, de ce crezi ca se aranjeaza atat, haine noi, ore-n sir la baie? pentru ca vor sa fie placute, apreciate, de altfel toti vrem sa fim apreciati fie ca recunoastem sau nu.

O femeie urata daca mai are si noaptea mintii,, nu doar ca e neatractiva, dar e de evitat! O femeie trebuie sa compenseze prin alte aspecte daca cel fizic nu o ajuta, dar la prima vedere iti dai seama ca nu fac curte toti.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cat despre afirmatia aia?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu,, depinde ce preferinte au femeile in absenta unu fizic placut. Daca te aranjezi, te imbraci frumos si ai o atitudine de barbat, devii atragator pentru femei chiar daca fata nu te ajuta.

| RAY explică (pentru Drimmero):

În același timp, femeile au alocat mai multe puncte caracteristicilor faciale, indiferent de buget și indiferent dacă au proiectat un partener pentru o relație pe termen lung sau pe termen scurt.

https://studii-cercetari-stiintifice.blogspot.com/......la-un.html

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ce legatura au nutrientii si toate alea aici? Inspre ce bati?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cand femeile sunt puse sa aleaga un partener ele prefera parteneri cu fețe atragatoare

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

E normal sa le atraga fizicul, nu te lua dupa vrajeala lor ca nu conteaza fizicul si vor nu stiu ce suflet bun si intelegere, ca prima oara se uita dupa cat de bine arata omul,, asta facem cu totii, fizicul e cel ce declanseaza, sa nu fim ipocriti!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ei vreau sa vada daca corpul conteaza mai mult sau fața

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ambele conteaza, dar prima si prima oara iti vad moaca/

| RAY explică (pentru Drimmero):

Man eu m-am intalnit cu una care avea un trup sexy dar era urata la fața numai ma atragea deloc, numai simteam nimic

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ai fost vreodata indragostit cu adevarat? daca nu, te felicit pentru ca n-ai suferit.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Da

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

Si crezi ca ala e un mod bun de a te face apreciat?
In loc de ore in baie, de ce nu ore de lectura, ca sa se faca apreciate prin cultura lor?

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Tu acum ma intrebi pe mine de ceea ce gandesc femeile? Nu stiu, intreaba-le pe ele,, eu am zis doar ce am observat si ceea ce declara ele, nu le experimentez trairile.

| Plato a răspuns:

Evident ca exista, din pacate. E o idee tampita, imi pare rau pentru cele ce gandesc asa.
Femeile urate nu exista.

| Emma30555 a răspuns:

O femeie ce nu are are trasaturi prea grozave isi va alege un paetener care sa le placa asa cum sunt, conteaza fizicul dar fiti realisti, nu exista doar oaneni superfrumosi, uitati va pe strada, la cunostinte, nu vedeti cupluri in care el sau ea sau amandoi sa nu arate prea grozav, sau oameni obisnuiti? Sunt destui care isi gasesc jumatatea chiar daca sunt mai grasute, grasuti, etc. Eu iti zic ca poti trece peste aspectul care nu e grozav daca te intelegi, te distrezi cu partenerul. Ajungi in timp sa il placi asa cum este.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

O femeie urâțică, dar sociabilă, inteligentă și generoasă e mult mai acceptată în societate față de o fată care e frumoasă care e mai puțin generoasă și cu inteligență ceva mai redusă față de cea mai urâtă. În societate e foarte important să fii altruist/altruistă, să ai simțul umorului, să fii o persoană echilibrată, etc. Eu am în cercul meu de cunoștințe și persoane care sunt frumoase. Unele dintre ele le apreciez deoarece au simțul umorului, sunt inteligente, etc, dar am și persoane mai puțin frumoase pe care le apreciez în primul rând pentru calitățile enumerate mai sus.