| anonim_4396 a întrebat:

Exista risc sa ramin insarcinata dupa un sex neprotejat dupa 1 zi terminarea ciclului ...am primit pastile escapelle cam dupa 2 zile jumate.dar nu am avut (dureri de cap, singerari etc.). posibel sau nu?

Răspuns Câştigător
| MadaSweet18 a răspuns:

Nu.In prima saptamana dupa ciclu nu poti ramane gravida, in a doua saptamana sunt sanse 10% in a 3 saptamana 100% in a patra 90% (in a 3 a saptamana sunt sanse 100 % deoarece ovulul se elibereaza cu aproximativ 14 zile inainte de urmatorul ciclu).

9 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Spermatozoizii traiesc mult in vagin, daca dupa 2 zile apare ovulatie, te poti astepta la o sarcina, sa nu mai faci neprotejat deloc daca nu vrei sa ai parte de surprize neplacute

| NnDWtf a răspuns:

La cum scrii, e posibil sa ramai insarcinata si daca-si da drumu-n urechea ta.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Fa un test de sarcina neaparat.Si folositi durexul maii

| Chriistos a răspuns:

Nu iti fa griji, doar daca esti sterila sunt sanse nule sa nu ramai insarcinata daca nu o faci protejat.

| MadaSweet18 a răspuns:

Da e posibil, nu stiu daca de la pastila sau nu dar mi se intampla si mie.

| djAlina2013 a răspuns (pentru MadaSweet18):

Azi mi s-a terminat ciclul.Cum crezi e bine sau totusi sunt insarcinata? Sa intimplat la tine asa ceva?

| MadaSweet18 a răspuns (pentru djAlina2013):

E totul ok, poti sa stai linistita.Da mi se mai intampla si mie.

| MadaSweet18 a răspuns:

Nu are rost sa mai dai banii pe test de sarcina ca sigur nu esti gravida.

| Clau2010 a răspuns:

Posibil, simptomele apar dupa 12 zile, la fel si sangerarile.