| Pitbull305 a întrebat:

Exista vreo diferenta intre iubirea dobandita in timp si iubire la prima vedere?

4 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Da exista o mare diferenta intre cele doua.De exemplu iubirea dobandita in timp poate rezista foarte mult, cu fiecare zi iubirea devine si mai mare si este imposibil de stins, pe cand iubirea la prima vedere poate fi ceva trecator, care este doar pe moment si pe urma sa constati ca tu chiar nu simti nimic pentru aceea persoanahappy

| Jelly_7813 a răspuns:

Parerea mea este ca, da, pentru ca iubirea dobandita in timp fara sa se stinga prea usor este una care cu fiecare zi creste si asa, in timp ce cea la prima vedere poate fi considerata ca fiind ca o pasiune, o placere mai mare.

| MasterYoda a răspuns:

Da! aia dobandita in timp e cu discernamant si nu ai nicio scuza, iar cealalta e necugetata, deci ai circumstante atenuante...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric DA.In primul caz poti cunoaste persoana, in al-2-lea nu.