| DiannaDi a întrebat:

Fac eye contact uneori la sala cu un tip. I-am dat follow pe Insta. Ne avem amandoi acum. Ideea e ca nu imi scrie. Ce sa inteleg? Mi se pare prea mult sa ii scriu. Adica consider ca am spart gheata si nu as vrea sa cad in penibil

Răspuns Câştigător
| TheGentleman a răspuns:

Faptul că faci eye contact cu cineva nu înseamnă nimic. Pe stradă și în locuri publice toată lumea face eye contact, zâmbește și/ sau dă bună ziua.

La fel, faptul că vă urmăriți reciproc pe insta iar nu înseamnă nimic, ci doar schimb de informații

| Lupică27 a răspuns (pentru TheGentleman):

Asta am incercat si eu s-o fac sa inteleaga dar continua sa viseze cai verzi pe pereti, de, asa e cand esti virgina la 30 de ani laughing

20 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Dacă te plăcea, iti scria demult și te invita în oraș, dacă nu ți-a scris, clar nu e interesat

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu-ti scrie pentru ca nu este interesat de tine.
Ai spart gheata intr-adevar, dar asta nu inseaman ca el este obligat sa-ti raspunda, mai ales daca nu este interesat de tine.

| LoveSleep a răspuns:

Nu te place. Sau e idiot.
In ambele cazuri, nu face nimic.

| LoveSleep a răspuns:

Ce raspunsuri de toata jena, mare pare de la virgini care ar vrea sa ii abordeze femeile.

Daca ai facut eye contact cu el si i-ai dat si follow pe insta, exista doar 2 posibilitati. Ori a inteles ca il placi, dar nu e interesat, ori omul chiar nu si-a dat seama, caz in care e in categoria celor care rapsund aici. Chiar vrei un astfel de tip? Atat de bine arata incat sa treci cu vederea cat de pampalau e?

| Lupică27 a răspuns (pentru LoveSleep):

Bossule esti total pe langa subiect, eu cred ca tu esti virginul, fata asta s-a uitat unu in ochii ei juma' de secunda si ea asteapta sa vina ala s-o ceara de nevasta crezand ca urmeaza sa fie mireasa.
Cate femei se uita zilnic in ochii mei si pe strada, si la sala, si la servici, inseamna ca toate vor babardeala cu mine ca sunt eu printul fermecat.

| LoveSleep a răspuns (pentru Lupică27):

Nu se uita nici dracu in ochii tai, nu mai minti

Femeia i-a dat de inteles ca l-a observat si a confirmat acest lucru dandu-i folow pe insta.

Poti sa faci pe desteptul zicand ca "mama, ce mare lucru a facut", dar amandoi stim ca e destul, pentru o femeie. Chiar daca ar putea, nu ar trebui sa faca mai mult, ca nu e treaba ei asta.

Tu doar te minti ca e ok sa se bage femeile in seama cu tine pentru ca iti e frica sa o faci tu.

Pana la urma stai pe TPU si te cheama lupica, nu trebuie sa imi confirmi, ca stiu ca asa e.

Si nu-mi mai comenta raspunsurile cu aberatii din astea, ca eu nu sunt maria care a intrebat cum sa-si sufle nasul sa nu ii intre mucii in gura.

In schimb, voturi, aprecieri, urale, orice vrei tu, oricand.

Spor

| Lupică27 a răspuns (pentru LoveSleep):

Asta cu retelele de socializare sunt un paravan al ciudatelor si fatalailor, eu nu folosesc retele de socializare si am o parere destul de proasta despre cei care le folosesc, mai ales sa se bage in seama asa ampulea.
Eu daca vreau sa ma bag pe o femeie ma duc si vorbesc cu ea, simplu si nu, nu trebuie sa-ti demonstrez tie nimic.
''Pana la urma stai pe TPU si te cheama lupica, nu trebuie sa imi confirmi, ca stiu ca asa e.'' si care e faza? tu stai pe TPU si te cheama love sleep, esti mai smecher daca te cheama asa?
La faza cu holbatu chiar nu te mint, sa mor daca mananc curent.

| Hyperion7 a răspuns:

Atunci stai așa și așteaptă până o să aibă una curaj să îi scriewinking
Copilul care plânge, primește sân, cel care nu plânge, sta supărat într-un colț că viața e nedreaptăwinking

| LordCristobal a răspuns:

Pai de ce nu ii scrii tu prima?
Ce nu imi place la fetele din tara noastra, intodeauna asteapta ca barbatii sa faca prima miscare.De unde sa stie baiatul respectiv ca il placi daca nu te bagi in seama cu el?

| DiannaDi explică (pentru LordCristobal):

Ar trebui sa se prinda ca il plac, din moment ce am obtinut Instagramul sau si i-am dat follow, nu?

| LordCristobal a răspuns (pentru DiannaDi):

Nu poti sa ai asteptari din astea. Daca iti place de el fa tu prima miscare si da-i un mesaj sau vorbeste cu el la sala fata in fata si zi-i ca iti place de el.De obicei barbatii nu prea refuza o femeie asa ca nu ai nimic de pierdut.

| Lupică27 a răspuns:

''eye contact'', ''insta'', la 30 de ani ai tai te porti ca la 16, baga-te cu el in seama si da-i de inteles ce vrei si asteapta sa te invite la o shaorma cu de toate.

| DiannaDi explică (pentru Lupică27):

Pai daca m-ar placea, nu ar trebui sa ma invite el la o shaorma? laughing

| Lupică27 a răspuns (pentru DiannaDi):

Chiar, de unde ai ''insta'' al lui daca nu ai vorbit cu el?

| DiannaDi explică (pentru Lupică27):

Ii stiam prenumele, pentru ca l-a strigat cineva la sala si l-am cautat eu

| Lupică27 a răspuns (pentru DiannaDi):

Cu alte cuvinte nici macar nu te cunoaste si tu vrei sa te ia cu el cu japca cu masina si sa te duca la babardeala.
Ce dreacu aveti in cap ma?

| Anonimboy111 a răspuns:

Il poti saluta la sala

| andrey69 a răspuns:

Pai inevitabil la sala toti avem contact mai mult sau mai putin
dar depinde daca vedem ceva atractiv unul la celalat, zic si eu.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Este o interactiune foarte superficiala, asemanatoare unui joc adolescentin. Nici macar nu este acel joc al dragostei si intamplarii din piesele lui Marivaux. Hai sa fim seriosi. Aveti o varsta. Nu sunteti adolescenti, dar nici foarte maturi. Tineri, sa spunem. De ce nu nu iesiti undeva sau va plimbati prin parc, dati o tura de alergare? Sa inceapa el, nu-i asa? Da. Curtarea ar trebui sa o inceapa el. V-ati intrebat ca este posibil ca el sa fie doar un vanator, sau sa nu-l duca prea tare capul, sau sa nu va placa, sau sa aiba o relatie si sa-si respecte foarte mult partenera astfel incat sa nu dea curs unor invitatii nepotrivite. N variante. Ce alegeti dumneavoastra sa faceti>? Va apartineti? Treceti atunci la actiune daca vreti ceva.