| esapament a întrebat:

Fetele se pregatesc si arata bine pentru alte fete (in club)?

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Fetele care insista pe acest aspect estetic o fac pentru ca vor sa iasa in evidenta. O fac atat pentru fete, pentru a-si dovedi o presupusa superioritate, dar si pentru a atrage baieti.

| Razvan a răspuns:

Pai da pentru ca se duc in club si le vad "dusmanele". Alea care au "arfe". Si trebuie sa fie mai "bengoase". And "suc@r3". Ca se "moare" de invidie dusmanii.Si sa se uite coca boys dupa ele.
E pamflettongue

| Flav a răspuns:

Pai nu stiuu...psiholoaga, esti pe receptie?

| psiholoaga a răspuns:

Depinde. Daca merg la agatat, intr-un club gay, da.

| JeSa a răspuns:

Daca au o alta orientare(lesby) posibil,, chiar!, eu cred ca poti sa faci pe cineva sa se indragostesca de tine, fara sa postezi " intrebari, in stil de gluma proasta"...

| inna a răspuns:

Fetelor le place in primul rand sa arate bine pentru ele. E adevarat mai sunt cazuri in care ele vor sa iasa in evidenta dar nu vorbim de pitzipoance aici.

| Seline a răspuns:

Fetele fac asta pentru propia lor persoana, pentru a atrage atentia tuturor asupra ei atat cea a fetelor cat si cea a baietilor, este vorba de superioritatea(si vanitatea) pe care ti-a precizat-o bacemi.

| kanajambe a răspuns:

Da, fetele se aranjeaza si pentru concurenta, sa fie admirate de catre baieti dar si de catre fete, sa fie 'invidioase'fetele fataaa! laughing
Unele fete nu vor sa-si traiasca viata, ci din contra, sa fie admirate(in capul lor fiind doar moda, moda, fashion, moda, haine, fashion, moda si haine, vor sa 'sparga fitele cu noile lor haine si felul in care arata, gandindu-se chiar si la opiniile fetelor )happy

| Allegria a răspuns:

Depinde laughing

| drbear a răspuns:

Fetele mereu se pregatesc si arata bine pentru alte fete. Diferenta o face felul in care se pregatesc. Daca pune accent pe accesorii, modele, genti, cizme, cercei, machiaj...etc. sigur vrea sa le dea gata pe ele.
Daca pune accent pe corp, pe sex-appeal, decolteuri, fuste foarte scurte...etc. o intereseaza ei.
Daca pune accent pe amandoua pur si simplu are nevoie de un vot de incredere din partea tuturor!

| Verdunkleten a răspuns:

Daca`s lesbi sau bi, da, evident happy

| esapament explică:

Am auzit si eu spunandu-se treaba asta. poate am prietene de pe alta planeta. cum ziceti voi happy

| corina_4591 a răspuns:

Categoric da. E o chestie de superioritatea, invidie, subiecte de barfa.Concurenta ce sa-i faci!

| buna si nebuna a răspuns:

Depinde daca ai deja o relatie... poti da te pregatesti pentru actualul iubit. dar in mare parte ne aranjamlaughing ca sa atragem atentia baietiilor...nu a fetelor

| andreea93_9801 a răspuns:

Nu neaparat pentru alte fetelaughing
Unele ca sa iasa in evidenta, altele pentru ele sa se simta bine in pielea lor.