| LordCristobal a întrebat:

Fetelor,am o noua intrebare senzationala pentru voi!
Sa zicem ca sunteti cu un baiat si aveti o relatie de sapte ani,voi insistati sa va casatoriti dar baiatul nu doreste sa devina un barbat insurat.
Dar cand ati vorbit ultima data despre casatorie baiatul v-a zis in felul urmator:
,,Uite, nu vreau sa ma casatoresc.Si stii de ce? Casatoria inseamna triumful imaginatiei asupra ratiunii,eu nu doresc sa imbratisez acest concept."
Fetelor, ce reactie ati avea vizavi de acest raspuns?laughing))))

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Casatoria ofera unele avantaje de natura pragmatica de exemplu cele financiare (scutiri sau reducere de anumite taxe, e mai usor de a obtine un credit, programe guvernamentale, pensie de urmas, etc), juridice (sotii nu pot sa fie obligati a depuna marturie impotriva celuilalt), etc.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

E destul de grav daca in 7 ani nu se discuta de astfel de lucruri de baza si te trezesti dupa atata timp ca nu sunteti compatibili in ce priveste planurile de viitor.

| VoidEternal a răspuns (pentru dullcat):

Grav, dar nu nemaiauzit. Daca spre exemplu e vorba despre o relatie inceputa in liceu, dupa 7 ani e cam timpul potrivit pentru genul asta de discutie.

| Eireann a răspuns:

"Casatoria inseamna triumful imaginatiei asupra ratiunii, eu nu doresc sa imbratisez acest concept."
Eu (ca femeie) nu sunt prea interesata de maritis dar hai sa presupunem ca as vrea sa ma casatoresc. Asta e cel mai absurd argument pe care l-am auzit -e exact invers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că împărtășesc și cred și eu în acest concept, ca persoană care nu vrea sa se căsătorească niciodată.