| ffgfgffgfg a întrebat:

Fetelor, cât de mult contează pentru voi mărimea penisului când vine vorba de sex? Mai exact, cât trebuie să măsoare penisul perfect, de care să fiți mulțumite pe plan sexual și care este limita minimă ce trebuie să o măsoare un penis ca să vă simțiți bine în timpul actului sexual?

20 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce prostii de întrebari mereu acelesi ce vrei sa aflii intimitati, fiecare fată este unică si diferită la fel si gusturile si preferintele sexuale tu chiar crezi ca cine i ti raspunde aici este sincer? Eu cred ca nu, si ca i ti raspund fetele doar ca sa rîdă de tine si sa faca glume pe seama ta.

| RAY a răspuns:

Din moment ce noi avem cel mai mare penis dintre mamifere clar ca stramoasele noastre au ales barbati cu penis mare

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Hmmm, calul nu e mamifer?winking

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Primate,ma dor ochii

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Felicitari, bravo laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice intrebare de aceasta natura este complet inutila ca si multe altele la fel, fiindca in general sunt postate de baieti adolescenti dornici doar de a epata prin laudarea marimii sculei lor, fiindca de regula marimile care sunt prezentate "sfideaza" atat realitatea cat si corectitudinea masuratorii efectuate. Este stabilit prin masuratori concrete dar mai ales corecte, efectuate de catre medici, cercetatori sau experti in cadrul unor lucrari stiintifice care au la baza experimente si studii lansate mai ales de catre producatorii de prezervative, ca statistic exista niste dimensiuni "medii" ale penisului in functie de rasa si anumite caracteristici ale diferitelor populatii de pe aceasta planeta. Pe baza acestor masuratori a reiesit ca barbatii adulti din Romania sunt posesorii unor penisuri a caror lungime medie statistica este de 12, 73cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm. Insa indifferent ce lungime are ''palosul''tau ar fi bine sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat pentru a reusi sa satisfaci sexual orice femeie, o reprezinta virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea. Doar asa va reusi sa sustina un act sexual suficient de lung, incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil....de orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca barbatul nu reuseste sa-l mentinut in stare erecta suficient de mult timp, pentru ca partenera de sex sa fie mereu pe deplin satisfcuta. big grin

| alina2k18 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mda, deci daca o are mica e foarte viril asta inteleg eu.
Eu credeam ca asta e scuza celor mai putin dotatiwinking
Statistica aia cu 12.7 cm o stim toti, dar cine ii vrea pe aia?
laughing)

| alina2k18 a răspuns:

Pt mine minim 18, maxim 22.
Dar mie imi place altceva mai mult decat sexul normalwinking
PS: iar prevad ca se vor '' inghesui '' cinstitele de aici sa raspundawinking

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alina2k18):

Bună ce varsta ai? mersi

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns (pentru CPLM):

Nu strica bosswinking dar doarewinking

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns (pentru CPLM):

Gata sefu meuwinking nu mai zic bosswinking
De ce vorbim noi de >22 cm cand media nationala e de 12.7 cm?
E ca si cum am vorbi ca in Romania salariul minim e 4000ron laughing
Indiferent ca se dilata pana la 200% e mai bine sa nu intre toatawinking dar dupa cum spuneam >22cm? Unde? In Africa?
E prea departewinking

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns (pentru CPLM):

Iarta-ma stapanewinking
Ai tu 22 cm? Pardon >22cmwinking
Experienta In domeniu =? > Dragoste si sex?
Ti se pare viata meawinking asa las eu impresii din astea sad
Sunt ageamiewinking novicewinking ucenica laughing

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns:

Pai ele au altfel orgasm, nu mai zic cum ca par iar obsedatawinking
Noi vorbeam de altceva.

| alina2k18 a răspuns:

Boss, au altfel orgasm, adica in alta maniera ce nu implica introducerea organului genital masculin in ala femininwinking
intelegi? Deci ele nu au nevoie de penis nici de 12.7 nici de 20 cm.
Pana una alta daca un barbat o are mare e datoria femeii sa o tina tare cat mai multwinking si in diverse moduriwinking
Dar suntem noi prea puritani si nu vorbim/facem din asteawinking
Doar eu ce sunt mai deschisa, ca voi tot cu linkuriwinking cu ce se zice in cartiwinking
PS: Citeste cu atentie ce scriu si eu pe aici, nu te mai gandi la altele big grin

| alina2k18 a răspuns:

Nu.
Most important, nu ma intereseaza.
PS: E ca mine, da?winking Ca vad ca nu zici nimic big grin

| Dan987 a răspuns:

Aspectul fizic în cadrul unei relații intime este un subiect subiectiv și poate varia în funcție de preferințele individuale ale fiecărei persoane. Important într-o relație sănătoasă și satisfăcătoare este comunicarea deschisă și respectul reciproc. Nu există o mărime "perfectă" a penisului sau o limită minimă strictă pentru a se simți bine în timpul actului sexual. Ceea ce contează cel mai mult este conexiunea emoțională, comunicarea și satisfacerea reciprocă. Dacă dorești să afli mai multe despre îmbunătățirea performanțelor sexuale, poți găsi informații utile pe https://potencialex.ro