| Xoxo1999 a întrebat:

Fetelor ce anticonceptionale folositi? Iubitul meu nu vrea sa foloseasca prezervativ... nu vreau sa risc sa raman din nou insarcinata, ca mai am un copil...

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dă-i lui sa ia anticonceptionalele.

| DeyCj a răspuns:

Cele mai bune anticoncepţionale ţi le poate da ginecologul tău curant.Nu recomand a se lua anticoncepţionale după ureche sau din auzite.

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar de la inceput trebuie sa stii si sa intelegi ca pastilele AC, nu se folosesc fara sa se fi efectuat o consultatie ginecologica prealabila. De asemenea trebuie sa stii si sa intelegi si faptul ca NU exista pastila anticonceptionale MAI BUNE sau MAI SLABE, pastila AC trebuie sa fie POTRIVITA incat sa se ''muleze'' cat mai perfect pe activitatea hormonala din organismului fiecarei femei in parte. Doar asa, pastila AC devine una dintre cele mai sigure si eficiente metode contraceptive care poate fi folosita de orice femeie. Pastila AC ofera si garanteaza o contraceptie eficienta de peste 99% si elimina complet riscul accidentelor care apar des in cazul folosirii prezervativului. Conform statisticilor efectuate pe plan mondial, prezervativul garanteaz doar o eficienta de 84%, si din acest motiv se apreciaza/considera ca este printre cele mai ineficiente metode contraceptive dintre cele existente si folosite la ora actuala. INSA ATENTIE, folosirea pastilelor AC se face doar in cazul in care este efectuata o consultatie ginecologica prealabila, care consta in palparea profesionala a sanilor, efectuarea unui test de stabilire a vitezei de coagulre a sangelui si 2-3 analize hormonale, strict necesare efectuate de catre medicul ginecolog, care pe baza rezultatelor obtinute schiteaza PROFILUL HORMONAL propriu/unic. Cu ajutorul acestui profil hormonal UNIC medicul reuseste in deplina cunoastere si siguranta sa aleaga tipul de AC potrivit de a fi folosit, al carui continut in hormoni se pliaza cel mai bine pe activitatea hormonala proprie, si poate alege AC potrivit dintre cele peste 40-50 de sortimente existente in farmacii. Medicul ginecolog explica si indica momentul propice de a se incepe folosirea AC-lor, precum si modul corect de administrare a pastilelor AC. Doar asa prin respectare intrutotul, a instructiunilor producatorului si cele ale medicului, produsul selectat si folosit corect, va oferi protectia contraceptiva MAXIMA de peste 99, 4%. Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De ce nu vrea sa foloseasca prezervativul? Face numai ce vrea el? :/

| cristimihailov a răspuns:

Intereseaza-te de spermicide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anticonceptionalele nu sunt bomboane. Spune-i sa faca vasectomie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai bipăii ca o cățea, dar copii nu vrei să faci? Domnul nostru a zis să nu faci avort fiindcă nu o să ai parte de viață veșnică în rai. Avortul e o crimă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai primit un raspuns bun la treaba cu anticonceptionalele, dar trebuie sa remarc cat de trist am fost cand am citit "nu vreau sa risc sa raman din nou insarcinata, ca mai am un copil...". Am ramas buimacit, a trebuit sa ma lecturez o data. Nu e de joaca cu copiii, si da, NU vrei sa risti, asa ca nu o face. Te rog eu fa asa incat sa nu faci copilul respectiv sa se simta ca o greseala, e o fiinta umana nu cățel, iar atitudinea ta fața de acesta imi creeaza sentimente de compasiune si tristete.

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Sunt mai multe tipuri si nu se potrivesc fiecarui organism. Deci te sfatui sa mergi la un ginecolog pentru un consult. Informatii aici https://suntmamica.com/metode-de-contraceptie-dupa-nastere/