| Deyushaaa12989 a întrebat:

Fetelor cine foloseste AC KARISSA spuneti-mi si mie dupa cat timp de la prima pastila luata in PRIMA Zi de menstruatie poti sa o faci fara protectie suplimentara? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Citez din prospect :
În aceste cazuri, sunt necesare masuri contraceptive suplimentare în timpul primelor 7 zile de administrare a noului contraceptiv.

http://www.medipedia.ro/......RISSA.aspx

| Deyushaaa12989 explică (pentru Azµre):

Nu scria in prospect, iar o prietena mi a spus ca nu trebuie sa astept neaparat 7 zile ca ea nu a asteptat si nu s-a intamplat nimic...dar oricum pentru siguranta mea voi astepta.multumesc

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asta iti poate spune numai ginecologul care ti le-a prescris, fiindca intervin variatii personale.

| Azµre a răspuns:

7 Zile! Scrie și în prospect! Citește-l!

| supradozadenebunie5 a răspuns (pentru Azµre):

Cu toate ca esti baiat te pricepi si la din astea foarte bine pentru tine

| AndyLavy a răspuns:

Dupa 7 zile.Asta dupa prima pastila luata.
si apoi poti face oricand nu mai ai nevoie de protectie suplimentara. eu iau karissa de aproape 3 ani si nu am avut nicio problema