| andrei961234235 a întrebat:

Fetelor, voi asa, in general, cum ne vedeti pe noi, baietii? Adica ce parere aveti voi fetele despre baieti? Va simtiti putin inferioare noua? Bine, referitor la ultima fraza, oricum nu veti recunoaste si veti spune ca sunteti egale cu noi cand de fapt nu este asa in fine...

18 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

De ce sa ne simtim inferioare? Voi nu sunteti tot oameni la fel ca si noi? Aveti cumva in plus 2 maini si 3 picioarele?

"oricum nu veti recunoaste si veti spune ca sunteti egale cu noi cand de fapt nu este asa in fine"
Daca asta e parerea ta, si se pare ca nu poate fi schimbata, la ce dracu ai mai pus intrebarea? Din plictiseala?

| Drolja a răspuns:

Bărbaţii care ar fi superiori femeilor, nu ar pune întrebarea. Sau dacă ar pune-o, ar formula-o măcar corect.

Puţini sunt bărbaţii care întrec femeile după care cei ca tine jinduiesc, şi printre ăia nu vă număraţi mulţi.

| 愛日本 a răspuns:

Nu generalizez, dar acum ma bazez pe tine, informatiile care imi revin din intrebarea aceasta.
-se cred superiori
-sunt nesimtiti
-uneori se comporta ca niste copii
-stresanti
Dar indiferent cat de prostuti ati fi, noi nu putem trai fara voi.

| RAY a răspuns:

Nu poti fi superior cuiva fara care nu poti exista adica de femeie,femeia da viata, ambele sexe spunem ca sunt egale,desigur ca nu suntem egali, asta depinde de cat de multi banii ai, cat de frumos esti, ce comportament ai, cred ca egalitatea e o iluzie cel care are banii are totul indiferent de sex, nu exista egalitate in nimic, ne nastem cu zero egalitati si murim la fel diferenta o fac banii atat

| corbulalbrosu a răspuns:

O femeie poate fi/este inferioara barbatului doar din punct de vedere fizic.In rest organismul celor 2 sexe este identic deci nu pot exista alte diferente.

| T0T a răspuns:

Băăă te-ai pus cu scorpiile. Te ia dr.eq.

| Voidwithin a răspuns:

Sa presupunem ca tu in capusor ala al tau ai dreptate.
Intrebarea mea este: Si ce daca?
Se vede ca tu ai pus intrebarea asta ori la misto (sa le enervezi pe fete/femei) ori ca sa-ti hranesti orgoliul (caz in care demonstrezi cata prostie este in capul ala).
Ambele sexe au ''talentele'' lor.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Da' cu ce e ma femeia inferioara tie?laughing)
Cu siguranta sunt domenii in care femeia nu are ce cauta si barbatul primeaza, dar in general n-avem de ce sa ne simtim inferioare barbatului. Cand pui intrebari stupide sau cuvintele tale n-au niciun sens, cum te astepti tu sa se simta cineva inferior tie? Mai ales cineva cu mai multa minte decat tine...
Esti dragalas asa, in felul tau laughing

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Eu ma simt egala cu toti baietii pe care ii stiu, desi excelez in mai multe domenii decat acestia. Si nu conteaza sexul, atata timp cand ai inteligenta si forta fizica necesara pentru respectivul domeniu. Eu sunt baietoasa, deci nu va vad gretosi sau nepoliticosi in niciun fel. Si gandirea unui baiat nu se difera cu nimic de cea a unei fete. Depinde cum ai fost crescut : "ca un baiat", "ca o fata" sau "ca un om ce are alegerile lui". Si nu conteaza ca esti fata sau baiat, daca te-as intreba daca te-ai simtit vreodata inferior vreunei fete, nu vei spune.

| Liviu a răspuns (pentru CatelusaCuParulCret):

Sincer, m-am simtit laughing o fosta colega de camin, face culturism, micuta tipa 1, 60 full fibra.Si eu sunt masiv, dar nu am facut culturism, am facut sala putin timp.Chestia e ca, am fost putin intimidat de felul cum era 'legata' insa nu prea mi-am batut capul.Insa ma simteam 'micut' fata de ce masa musculara avea ea. Oricum, sunt si femei mai puternice ca barbati, si barbati care sunt mai sensibili ca femeile, pertotal, suntem o apa si un pamant, suntem oameni happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu):

Mica si a dracu laughing

| Mirke a răspuns:

In cazul tau nu! dupa cum vezi aceste fete sunt NET SUPERIOARE, si ti-au dat replica! tu ai vrut-o, dar ca sa stii si tu diferenta intre sexe este de cromozomul Y pe care il avem noi masculii, si ne da aere de mucho! in rest sexul se poate schimba oricand!

| Loryanna a răspuns:

Unele fete se considera superioare baiatului

| Usefulaid a răspuns:

Corect, femeia nu este egala barbatului, as putea spune ca este superioara lui! De ce? Pentru ca doar o femeie poate cuminti un barbat, ea face treburile casnice, ea poarta copilul in pantec 9 luni de zile, ea se chinuie noaptea. Femeia trebuie pe langa astea sa aiba grija si de ea si de ingrijirea ei. Femeia ar trebui foarte apreciata de barbat pentru ca inaintea gradului de sotie, sora, verisoara este femeie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Usefulaid):

Cam aiurea postul tau. cele dinaintea ta aveau dreptate dar tu doar pe jumatate. cum femeie tine copilul 9 luni in burta si are grija de el asa si barbatul are grija sa aveti totul pe masa si acoperis deasupra capului si munceste ca nebunul de dimineata pana seara, nu e ca doar femeia face ceva si barbatul freaca menta la filme porno toata ziua. esti la fel de idiot/a ca cel care a pus intrebarea, oarecum. femeia nu e superioara. e egala. fiecare gen exceleaza in partile lui

| Usefulaid a răspuns:

Dragul meu, Endoryus, de ce trebuie sa aruncam cu jigniri asupa altora? Eu mi am spus punctul de vedere si da si tu ai dreptate in totalitate, insa sunt foarte rari barbatii care fac acest lucru, eu ma invart intr un cerc in care femeile muncesc mai mult decat barbatii. Ce zici sa fim mai buni si sa ne aratam educatia daca o avem fara sa jignim si sa luam in evidenta fiecare parere, ca nu degeaba e spusa happy lla fel i te ai adresat si celui care a pus intrebarea, te ai gandit ca poate nu are cu cine sa se consulte si a apelat la progr asta? Hai sa nu mai judecam
Te pup tare

| anonim_4396 a răspuns (pentru Usefulaid):

Poate am judecat prea devreme dar m-am saturat de oamenii care judeca pe cineva doar pentru genul lor. pana acum am intalnit atatia oameni care credeau ca sunt o putoare sau un ratat doar pentru ca sunt baiat si am o varsta mica. desigur ca au si dreptrate, sunt atatia baieti care stau si la 25 de ani pe banii parintilor si stiu doar "distractie si sex" dar faza haioasa ca si fetele nu sunt cine site ce mai mautre dar tot sunt vazute ca niste "Mature" si "sfinte". pe de alta parte tot un baiat incepe sa lucreze mai devreme si multi dintre cei care pleaca de acasa mai repede tot baietii sunt, pe de alta parte stiu atatea fete care sunt la facultate si nu stiu sa faca o amarata de supa si totusi de la o ciutanca de 12 ani pana la o femeie toata zic " baietii, imaturi morti duap sex " si m-am saturat de acest gen de oameni. am crezut ca esti si tu asa, poate esti poate nu, nu prea conteaza. cat despre ce ai zis, ai mare dreptate, si mama mea e mai puternica ca majoritatea barbatilor care i-am intanit. a crescut singura 3 copii, avea chiar si 3 slujbe ca sa ne tina pe toti la scoala, deci stiu cat poate indura o femeie, si stiu ca nu sunt foarte multi barbati care ar face la fel, sa renunta chiar de tot la libertatea lor pentru familia lor, dar asta nu inseamna ca "chiar toti baietii barbatii sunt niste ratati si pierde vara. cum ai zis tu, femeia trebuie apreciata, dar si barbatii.

| robotzziii a răspuns:

Eu nu cred delia ca femeile sunt inferioare, deoarece:

1.Ele intr-um act sexual pot avea orgasme multiple (fara numar), pe cand barbatul doar o data.

2. Femeile sunt capabile sa aibă copii si sa-i țină 9 luni!

3. Femeia daca e căsătorită, va imaginati trebuie sa aibă grija de sot, copii, de ea, câine, pisica, casa.
Eu nu cred ca femeile sunt inferioare.