| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, voi cum va simtiti in trupul vostru adica eu ca baiat sunt curios cum e sa fii fata, va simtiti bine? Adica v-ati fi dorit sa fiti baiat? Cum e sa fii fata? Ce aveti voi in cap dimineata cand va treziti, noaptea inainte de somn? Care este idealul vostru in viata? Sa fiti iubite? Asta va doriti voi cel mai mult de la viata? sau aveti si alte scopuri? Astept raspunsuri sincerehappy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Presupun ca ma simt la fel de bine in corpul meu ca si tu in al tau. Nu, nu-mi doresc sa fiu baiat, sunt foarte fericita fiind femeie. Viata este absolut normala, avem aceleasi visuri, dorinte si impliniri ca si barbatii. Avem idealuri, ambitii si muncim pentru ele. Idealul meu in viata este sa fiu un om bun, sa am o cariera buna, care sa-mi aduca satisfactii si sa ii ajute pe oameni, sa fiu cat mai informata si puternica, sa iubesc si sa fiu iubita de un m bun si demn, sa am familie si copii. NU imi e suficient sa fiu iubita, mi se pare mult mai important sa iubesc eu si, daca este posibil, sa mi se raspunda la sentimente. Si e foarte important sa fiu implinita eu ca om, in afara iubirii, a casniciei si a maternitatii, sa stiu ca am o cariera, ca sunt puternica si independenta, ca contez in lumea asta

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Idealul meu e să fiu o femeie puternică şi independentă.Mă simt bine în corpul meu.Şi niciodată nu am cerut nimic.Iau viaţa ca atare.În pofida celor ce se opresc pe margine şi râd,chicotesc, judecă. Vreau să îmi construiesc o carieră, pentru a putea oferi o viaţă bună copilului meu, când o să am.Şi să-mi pot ajuta soţul, să luăm decizii amândoi.Asta când va fi timpul. Până atunci, mă zbat pentru asta.Nu poţi să ştii niciodată ce îţi rezervă viaţa.Eu încerc doar să fac lucrurile mai uşoare.Cât despre iubire, vreau să fie reciprocă.Dar vreau să fie şi înţelegere.Dar având în vedere faptul că primele discuţii pornesc pe temă financiară, încerc să rezolv problema asta, pentru a evita eventualele neplăceri.Nu pot aştepta totul de la el.Ce am în minte seara înainte să adorm şi dimineaţa, când mă trezesc? Gânduri, griji, probleme.Dar încerc să le ascund, pentru a nu mă plânge în faţa celor din jurul meu.Ar fi un semn de slăbiciune şi s-ar considera că nu sunt capabilă să mă descurc singură. Viaţa mea îmi aparţine mie şi trebuie să iau cele mai bune decizii.

| Scarlettt a răspuns:

Mai am 17 ani, nu cred ca e mare lucru diferenta, ma refer la filozofat si pshihologic. Ce facem cand ne trezim? Probabil rutina normala sau ne ducem la WC... Cum e sa fii fata? Mhh, accent mai mult pe apect fizic, in caz ca ai un carcater sensibil, suferi foarte mult.Nu vreau sa insisit pe partea pshihologica pentru ca nu exista un stereotip al baietilor si al fetelor. Sunt fete sensibile si timide, sunt si baieti timizi, sunt fete cu tupeu, sunt si baieti, sunt fete afectuase, sunt si baieti. Idealul in viata nu tine de sex, ci de carcaterul personei repective si mentalitati, iar acestea nu se diferentiaza prin sex!

| Doub a răspuns:

Ma simt super. E minunat.
Nu, nu as vrea sa fiu baiat.
Dimineata?- "Ahh, nu. Deja e 7?"
Seara- "Mi-e somn."
Idealul meu in viata e sa-mi traiesc viata si sa fiu fericita. (Aici intra si iubirea.)

Răspuns utilizator avertizat
| Neuronul a răspuns:

Singurul moment in care mi-as dori sa fiu baiat ar fi acel moment cand trebuie sa folosesc o toaleta publica. As putea sa fac pipi din picioare big grin
Sa fi femeie e unul dintre cele mai frumoase lucruri de pe Pamant, dar si cele mai complicate.
Dimineata nu ne trezim cu ea sculata laughing ca nu avem cu ceee.
Idealul unei femei ar fi independenta financiara, o familie fericita, o relatie stabila, o cariera de succes. idealuri destul de asemanatoare cu ale unui barbat.
Si DA, cred ca orice femeie isi doreste sa fie iubitawinking