| LuttyLarissa a întrebat:

Fostul meu care s-a despartit de mine acum 3 luni, dupa o relatie de 3 ani pe motiv ca vrea sa fie liber, ca nu ma mai iubeste si ca s-a saturat de mine, a inceput sa ma caute chiar cand am inteles ca nu e pentru mine si l-am lasat in pace. Prima data m-a cautat si mi-a propus direct sa merg la el si sa avem o relatie cu beneficii, l-am rugat sa ma lase in pace si sa nu ma mai caute si m-a lasat. Apoi m-a sunat sa se certe cu mine ca aveam un baiat la follow si ca asa repede mi-am facut relatie (asta credea el), ca l-am dezamagit si ca a investit in mine sentimente, timp etc. I-am explicat cum sta treaba cu toate ca nu trebuia apoi nu am mai vorbit iar. Acum cateva seri m-a cautat sa iesim afara, eu am facut prostia de a iesi cu el si am ajuns in pat, la el acasa si am facut-o cu el. Stiu ca nu e ok si ma simt josnic. Cat am stat impreuna m-a tinut in brate, mi-a reprosat incontinuu de baiatul ala, imi punea tot felul de intrebari de genul daca am iesit cu alti baieti, ma intreba cine imi da mesaje si a vrut sa se uite in telefonul meu dar nu l-am lasat iar cand m-a dus acasa mi-a zis sa il pup, eu nu am vrut si s-a suparat. Eu as vrea sa ma impac cu el, il iubesc. Dupa comportamentul lui, credeti ca mai vrea sa ne impacam? De ce era gelos si imi cerea explicatii? Credeti ca mai simte ceva? El e foarte direct si imi spunea in fata ca nu il intereseaza de mine, dar de data asta mi-a aratat putin ca da. Credeti ca ne vom impaca?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-a dus cu preșul exact cum a vrut. Vina este in cea mai mare parte a ta. Te-a mancat undeva. Esti naiva rau, sa nu zic alt cuvant.

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca nu ai mai accepta sa faci sex cu nimeni fara casatorie, nu te mai lasa folosita!

| Violleta2022 a răspuns:

Si va mai plangeti de ce isi bat barbatii joc de voi... fiindca sunteti proaste si va duceti dupa ei, indiferent cat va injosesc si va folosesc, doar pentru a le satisface organul din pantaloni.
Nu-ti fa griji sau planuri, ca nu te iubeste, fiindca altfel nu te-ar fi parasit si nici nu se intoarce la tine, este doar o chestie temporara, sa obtina beneficii de la tine si atat.
Iti cere explicatii si o face pe gelosul ca sa te tina libera de alti barabti sa se culce cu ine, cand are pofta el, se cheama manipulare!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am citit jumatate.
Scapa de gunoi, nu-i da ocazia sa aiba dialoguri cu tine.

| Mosotti a răspuns:

Nu va puteti impaca, pentru ca asa cum a facut odata ce a facut, va mai face iar.
Iubesti un tampit care si-a batut joc de tine?
Nu conteaza ca era gelos sau nu, era gelos din orgoliu prostesc, atat.

| sofisis a răspuns:

Nu te iubeste. A facut asta strict ca sa isi demonstreze siesi ca inca stai dupa c*rul lui...

| Emma30555 a răspuns:

El e un egoist, nu te iubeste dar nu vrea sa fii fericita cu altul. Doar se foloseste de slabiciunea ta pentru el. Da i papucii si cauta alt baiat, acest òm iti va aduce doar frustrari

| Crackman a răspuns:

Face ce faceam toti.
Vrem sex ca simti nevoia dar fara bataia de cap pentru o relatie.
E gelos ca nu mai primeste clementine daca apare altul

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

O relatie cu un fost e ca si cum ai pune filtrul de ulei uzat de la masina inapoi, e cea mai proasta decizie sa te impaci cu un fost, fostul e fost pentru un motiv, altfel, nu ar mai fi fost, fost. Lasa-l sa-si invete lectia, solidaritatea te invata multe, altfel o sa-si bata joc de tine in continuare.

| Tokyo44 a răspuns:

Nu suporta sa stie ca nu te mai are.
Pentru el, faptul ca "te-a avut" la degetul mic si te-a pierdut ..nu se impaca cu cest gand.
Prerea mea: 5% sanse ca te-ar iubi cum meriti.
Te simte ca esti "topita" dupa el si profita.

| bogdanbucur a răspuns:

Buna, te rog sa raspunzi la acest mesaj.
Relatia pe care o ai cu respectivul baiat de ce s-a incheiat, care a fost motivul real, de ce considera ca trebuia sa fie liber? ce motive are sa spuna asta
@bucurboggdan_ daca vrei mai multe sfaturi