| Kooo a întrebat:

Heeei >:d<
Am o problema cu un prieten care este coleg cu mine de clasa. Anul trecut eram foarte buni prieteni. In vacanta de vara nu exista zi fara sa vorbim... La inceputul scolii eram nedespartiti. Ieseam afara in fiecare zi, vorbeam prin mesaje cand nu era unu din noi pe mess. Dar, intr'o zi a venit la mine la banca, m'a luat de maini puternic si mi-a zis "pupa'ma sa-ti dau drumu'batting eyelashes ", dar nu am vrut si l'am impins si am fugit la cea mai buna prietena sa ii povestesc. In drum spre casa a stat pe langa mine, vorbea mult cu mine si imi zambea foarte frumos. De atunci am crezut ca ma place. Si intr'o zi l'am intrebat daca ma place. El a zis ca nu. Dar nu l'am crezut. Era prea evident. Si el la intrebarile astea se supara foarte repede. Si ne'am certat... Nu am vorbit 3 luni. Apoi ne'am impacat. El era la tara. Si l'am sunat. El mi-a zis ca ma pupa si ca ii e dor de mine. Apoi iar ne'am certat. Anu' asta a inceput sa ii placa de fosta mea prietena, si se tine dupa ea intr'una si eu vad asta. Si se da si la cea mai buna prietena a mea. M'am uitat p fbook'u ei sa vad cine o viziteaza cel mai mult de obicei [top 10] si el era pe locul 7. Iar la mine nu era deloc. Pe ia o ia in brate intr'una la scoala si vorbeste cu ea in fiecare zi. Pe mine nu ma baga in seama. Acum suntem oarecum certati. Adica vorbim, dar nu la fel de deschis si de mult cum vorbeam in vara. Eu incerc sa fac cumva in asa fel incat sa fac totul sa revina la normal. Ce pot sa fac? [fundita love struck]

3 răspunsuri:
| Loka a răspuns:

Vezi poate mai poti vorbi pe mess cu el si intreaba-l ce se intampla.Sa-ti spuna clar daca ii mai place de tine, si intreaba-l de ce nu mai vorbeste cu tine s-a plictisit de tine?

Eu cred ca inca te mai place si poate vrea sa te faca geloasa, sau poate chiar nu mai vrea nimic. e o situatie dificila intreabati si prietene sa iti dea si ele cateva sfaturi.

Si dupa parerea mea mai asteapta putin vorbeste cu el si daca nu viata oricum merge inainte sunt destui baieti vei vedeaoh go on...si nu trebuie sa stai tu la picioarele luioh go on

Sper sa-ti fie de ajutor:*

| cornel a răspuns:

El a incercat sa fie cu tine., vad ca tu nu ai vrut., el a asteaptat atata timp dar tu nu i-ai dat un raspuns..., si el a renuntat la tine. a vazut ca nu se poate cu tine..., si a mers la alta fata., si ca sa te faca geloasa si mai mult si-a facut prietena pe cea mai buna prietena a ta.happyasta e

| adrianajollie a răspuns:

Pai... daca iti poti calca pe orgoliu, vorbeste cu el si spune`i exact ce simtihappy intreaba`l ce s`a intamplat intre voi 2. Cere`ti scuze daca tu crezi ca ai gresit prin comportamentul tau. Cred ca face asta cu prietena ta ca sa te faca geloasa mai mult pentru ca nu suporta un refuz si tu l`ai refuzat laughing i`ai taiat elanul imediat ( si ai facut bine, nu e bine sa cazi in bratele unui baiat imediat)...
daca nu, il poti lasa balta, cupleaza te cu altcineva si gatahappy si vbeste cu prietena ta sa-l refuze si ea si sa se trezeasca la realitate el doar o foloseste happy
parerea mea acum te poti inspira din eahee hee sau poti face ce crezi tu ca e mai bine pentru tine.
Fundabatting eyelashes?