| MillionDollarBaby a întrebat:

Frate, cine sa mai inteleaga ce e in capul fetelor din ziua de azi? hai sa-ncep cu inceputul, am cunoscut o fata pe fb (verisoara fostei mele prietene)pana atunci ne stiam doar din vedere, dupa 2-3 zile de socializat pe net a explodat pur si simplu spunandu-mi ca, cu mine simte ca poate vorbi orice, ca in mine are incredere s.a.m.d, ne-am intalnit, apoi pe mess cand a ajuns acasa deja incepea sa-mi zica ca ea nici nu crede ca are sanse la mine, pur si simplu era in extaz, deja eram baiatul ei ideal laughing). in sfarsit, toate bune si frumoase, a trecut timpul (asta fiind in vacanta de iarna), a inceput scoala si ma tot ofeream sa o duc la scoala, sa o aduc ea refuzandu-ma spunandu-mi ca o duce taica-so, unchi-so(bineinteles astea fiind minciuni). tot i-am zis ca vreau sa ne vedem, sa ne intalnim si noi cum e normal intr-un cuplu, ea spunand ca ba nu o lasa ai ei afara, tot gasea prostii de asteaoh go on. tin sa precizez ca nici nu vorbim, intra foarte rar pe net, iar pe tel n-am credit sa dau de ea laughing, asa, intra intr-o seara pe mess spunandu-mi ca a doua zi cand plec la scoala (asta fiind dimineata) ma suna sa trec pe la ea sa ne vedem, eu invat dimineata iar ea invata dupa amiaza si cand mai intra pe net nu am cum sa dau de ea, si acum o zi am vazut la ea pe fb niste poze cu o prietena de a ei si cu niste baieti, ce sa vezi AU IESIT AFARA LA DISTRACTIE laughing, adica cu mine nu s-a vazut de o saptamana si iese cu altii, in fine, i-am lasat mesaj pe fb cu " mai dai si tu un semn de viata? " si nici nu mi-a raspuns, a intrat seara asta pe mess si mi-a lasat mesaj pe mess cu spunandu-mi ca ii e dor de mine si cacaturi de astea. frate vreau si eu sa-mi raspunda fetele la aceasta intrebare ca ele stiu mai bine, ce o fi in mintea ei de incearca sa ma minta in halu asta? eu cred ca e din cauza varstei, ea avand doar 15 ani (eu aproape 18), de ce nu imi spune clar ca nu vrea sa mai fie cu mine, luandu-ma pe ocolite cu minciuni sublime ca ba o nu o lasa afara ba nu stiu ce oh go on, stiu sigur ca ma place la nebunie dar am invatat ceva, ca oamenii slabi isi ascund sentimentele, si probabil fiind foarte bun cu ea ma ia de prost. oricum cand o prind pe mess o sa am o discutie cu ea care o sa clarifice viitorul nostru happy deci intrebarea este, ce o fi in capul ei? am ajuns la concluzia ca nici nu merita un "baiat bun" ca mine, acu sa fiu si putin modest laughing

24 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Eu cred ca ii dai prea multa importanta si i s-a cam urcat la cap, crezand ca te i-a de fraier(scuze), zic eu asa:la urmatoare conversatie sa ii spui ca mai stai de vorba cu ea doar fata-n-fata ca oamenii, sa se clarifice treba, ca relatiile nu se intemeiaza pe mess sau facebook.Deci fi mai "rau" cu ea.Nu ii lasa impresia aia ca o cauti prea disperat si sa o faci pe ea sa creada ca face ce vrea ca nici asa nu-i bine.Dar cel mai bine ar fi sa nu o mai bagi nici tu in seama un timp sa vezi ce face, daca si-ar da macar un pic interesul, asa iti poti da seama daca ii nevoie sa mergi mai departe sau nuwinking

| VadTot a răspuns:

FrateelaughingTu ai pretentii de la o fata de 15? Hai frate ca esti culmea si colac peste pupaza mai ne spui ca tu ai 18 ani dar cred ca gandesti ca un copil de 12 13 Frate nu te supara pe mine nu vreau sa te jugnesc dar incearca sa ti faci prietene mai de varsta ta asa ok? macar 17 ani daca 18 ani nu se poate! Hai frate nu te supara pe mine ok? Dar eu cred ca tu te ai indragostit de o copilasa fara minte fara cap. Deci Frate las o si nu i mai acorda atita atentie ce naiba?~! Pai cand a vazut ca esti topita dupa ea si ti a simtit slabiciunile isi bate joc de tine cum vrea ea! Ce naiba asa o sa fii toata viata ta? un papusar? maturizeaza te las-o in pace nu i mai acorda atita atentie Si uitooo ok? Lasa discutiile cu ea pe mess ok? las-o n o mai prinde..incearca sa te concentrezi asupra altei fete ok? Fa o Geloasa Fa ti o alta prietena pune ti poze cu ea pe mess facebook..si gata! Succes!

| MillionDollarBaby explică (pentru VadTot):

Ai noroc ca te cheama Vlad la fel ca si pe mine ca altfel cred ca te luam la bataie prin monitor. hahahaha, stai frate linistit cum si de ce sa ma supar laughing oricum stiam de la inceput in ce ma bag asta datorita varstei pe care o are, si eu care credeam ca poate e diferita de celelalte dar s-a dovedit ca nu e asa laughing.

| VadTot a răspuns (pentru MillionDollarBaby):

Cred ca n ai citit bine.nu ma cheama Vlad. in fine. sper sa nu ma bati prin monitorlaughing

| MillionDollarBaby explică (pentru VadTot):

Ahaha, scuza-ma greseala mea laughing) era 7 dimineata eram orb de somn x_X

| VadTot a răspuns (pentru MillionDollarBaby):

Te inteleg te inteleg lasa. asa..Succes la fetelaughing

| neutrino a răspuns:

Se pare ca tu ai 15 ani si ea 18. Te joaca ca pe o papusa. Niciodata sa nu te dai maret ca esti capabil pentru a intelege o femeie, in genere.

| MillionDollarBaby explică (pentru neutrino):

Pai cred ca asta e marele "lips" al barbatului, niciodata nu poate intelege o femeie laughing

| SageKid a răspuns (pentru neutrino):

Normal.Nimeni nu stie cum gandesc, au o gandire foarte incurcata

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns:

Greu cu fetele astea... îți recomand să citești o carte, ce știu bărbații despre femei. Și ai să rămâi uimit când ai să vezi că e goală, practic sunt file albe și mai costă și 40 de lei...

| MillionDollarBaby explică (pentru Azµre):

Hahah laughing nu prea am eu asa mare experienta cu fetele, dar macar stiu ca nu-s singurul care nu le inteleg happy

| Azµre a răspuns (pentru MillionDollarBaby):

Asta am primit eu cadou de ziua mea acum mulți ani în urmă, de la idioții mei prieteni care n-au știut că, în cartea respectivă nu era nimic scris!
Era îmbrăcată în țiplă de aceea nu au știut, ei erau conviși că e o carte de lectură.
Când de fapt era goală! Și a costat 40 de lei!

| stark47 a răspuns:

Nu esti modest. poate chair ai dreptate. fetele sunt o specie total diferita de noi.nu le putem intelege niciodata.insa se intampla(poate odata in viata), sa gasesti acea persoana care e in synch cu tine.din cate ai sp, tanti asta, nu e acea persoana.frate,are 15 ani, gandeste altfel, e toata dupa distractie "cool" si teribilism.nu ti bate capu.ai asteptari prea mari de la ea

| Melancolică a răspuns:

Este verişoara fostei tale prietene, poate au vorbit între ele să se cupleze cu tine şi să te facă să suferi. Nu mai pune ''botul'' dacă ştii că nu se merită. Treci mai departe.
Baftă!

| LauraSauLura a răspuns:

Frate, sunt fata și nici eu nu le înțeleg pe unele fete laughing pur și simplu nu le înțeleg, adică, din punctul meu, dacă ești cu în băiat... arata ca ești demna de el, și invers! faza cu "lauda-te ca ai una cât 100" se aplica și în cazul fetelor... nu numai la băieți. "-_-. în fine, eu îți zic sa te duci la altcineva care te merita, nu te joaca pe degete

| gabi1203 a răspuns:

Ii place sa stie ca are o ''rezerva".Eu zic sa nu iei prea in serios asa zisa relatie, pentru ca ea la varsta asta habar nu are ce inseamna asta.Incearca cateva zile sa o ignori, sa o refuzi la anumite cerinte si, o sa vezi o diferenta in comportamentul ei.V-a simte ca te-a "pierdut".

| gabi1203 a răspuns (pentru gabi1203):

V-a simti, scuze greseala

| MillionDollarBaby explică (pentru gabi1203):

Probabil par un prost sau un papagal dar eu sunt foarte constient de ceea ce fac si de faput ca ea ma minte happy dar vreau sa vad pana unde merge nesimtirea asta si lipsa asta de respect din partea ei happy oricum o sa o termin cu ea cand dau de ea pe net.

| gabi1203 a răspuns:

O sa mearga mult si bine atata timp cat vede ca ii merge treaba.Eu zic sa nu astepti momentul sa se opreascalaughing.Mi-ar place sa stiu continuarealaughing

| MillionDollarBaby explică (pentru gabi1203):

Da, da asta am zis si eu, ca o sa mearga mult si bine cat vede ca ii merge, ea inca crede ca tot ce zboara se mananca, crede ca eu nu mi-am dat seama ca "ma duce cu zaharelu" si probabil inca mai crede in mos craciun laughing cat despre continuare? laughing ti-am zis o sa discut cu ea mai indetaliat sa vad totusi ce-i de capul ei, si ca sa nu deviez de la subiect, continuarea o sa fie una negativa laughing o s-o las balta happy

| gabi1203 a răspuns (pentru MillionDollarBaby):

Negativa pentru ealaughing..pentru tine una pozitiva ca nu ti-ai pierdut mai mult timp

| mada1820 a răspuns (pentru MillionDollarBaby):

Cu siguranta ea se joaca cu tine, si nu este constienta de ce face, cand o sa te piarda atunci o sa realizeze cu adevarat ca nu este de joaca cu sentimentele celuilalt.

| Băă_Georgy_1989 a răspuns:

Eu zic sa te desparti de ea pentru ca nici macar nu te meritaa este prea proasta sa stie.pt ea esti ca un fel de ''rezerva''
parerea meaawinking!