| Aidutz a întrebat:

FUNDA! Buna! Acum o saptamana m-am despartit de prietenul meu cu care am stat 9 luni.Azi veni iubitul meu la scoala(care stau cu el de ieri) care vroia de mult sa stea cu mine. M-am combinat cu el pentru.ca niciodata nu m-a facut sa sufar si m-a inteles mereu. Vorbiram ce vorbiram si cand ma intorsai ma saruta.Afla toata scoala, pana si diriginta mea. Faza este ca mami este secretara scolii si daca afla ma omoara in bataie.Tocmai atunci a iesit fostul meu iubit in curtea scolii si ma vazu.Il iubesc m-as omori pentru. el, dar mi-a facut multe rele.Ma suna si ma intreba de cand stau cu el.Eu ii zisai ca de o zi, si imi facu morala pe care o meritam. M-a injurat, isi batea joc de mine, ma mintea, dar cu toate astea il iubesc si acum. El este cu 2 ani mai mare decat mine, si actualul(este mai mare decat amandoi). Actualul a zis ca de mult ma astepta, dar nu vroia sa se bage in relatia noastra.Credeti ca tine la mine? Iar fostul imi zisa ca daca ma despart de iubitu meu, o sa mai stau cu el. Ziceti-mi si mie ce sa fac.Va rog eu!

Răspuns Câştigător
| LovelyMan a răspuns:

Lasa-l pe fostul ca nu te iubeste. Incearca sa ascapi de obsesiile de genul: "m-as omori petru el!" ca n-o sa ajungi niciodata fericita. Incearca sa stai cu actualul, dar daca nu-l iubesti eu zic sa-l lasi si pe el si sa stai singura ceva vreme sa-ti revii.

3 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Eu zic sa stai cu baiatu asta cel nou pentru ca el chiar te iubeste cu adevarat. aproape din ziua de azi nimeni nu mai asteapta o fata atata timp. si nu are rost sa ai mai dai o sansa fostului pentru ca vb urat, este nesimtit, iar nu se va schimba asa va face mereu. eu zic sa incerci o prietenie cu baiatu asta si sa discuti cu el sa ai zici ca macar la scoala sa fiti mai distanti pentru a nu afla mama ta. eu zic ca mai bine incerci ceva cu baiatu asta. pentru ca fostul e invidios. chiar daca il iubesti pe fostul il vei uita si cu timpul o sal apreciezi pe baiatul acesta care te place :X succes

| Heys a răspuns:

Vb fata mai are sa te bata.Tu il iubesti dar el nu cred daca te injura si isi bate joc de tine.Nu cred ca vrei sa ajungi ca femeile alea batute de la TV.Vezi cum e si actualul iubit si daca e ca fostul scapa de el.Mai bine free decat la mana cuiva.

| BloodyBlade a răspuns:

Pai deci...ii zici fostului tau iubit ca te-ai despartit de actualul si vezi ce se intampla daca chiar il iubesti pe fostul trebuie sa incerci nu? asa si vezi daca si el te iubeste si daca o sa va impacati iar daca nu va impacat ramai cu actualul si incerci sa-l uiti pe fostul! Sper ca te-am ajutat! Bafta!happy