| olimpia_2275 a întrebat:

Salut tuturor! am o nelamurire care ma tot gandesc de aseara...azi-noapte nici nu am dormit doar putin... m-am despartit de fostul meu prieten dar vorbim si a venit la bunici lui unde stau eu si a venit de 2 ori ieri la mine si l-am intrebat de ce a venit si mi-a zis ca asa nu avea ce sa faca, desi m-a uimit cand la vazut ca a venit la mine pentru ca de cand ne-am despartit nu a mai venit deloc la mine...si aseara am iesit prin cartier si dupa a stat cu mine si prietenul lui dar tot batea apropouri ca azi o sa faca el ceva ce trebuia sa faca de mult eu nu am inteles ce vroia sa spuna dar l-am lasat nu l-am intrebat nimic ca oricum nu imi zicea, asa ca cand a ramas el singur cu prietenul lui l-a intrebat ala ca ce este si i-a zis ca vrea sa faca ceva si o sa vada el, iar ala i-e zis ca ce vrea sa faca si a zis ca o sa aiba o discutie cu o fata cate a fost cu ei mai devreme...si singura fata care a fost cu ei eu am fost si mi-a zis prietenul lui sa ma astept azi ca o sa vina la mine si sa vorbim... dar imi e teama daca nu sunt eu accea fata, inca il iubesc si vreau sa fiu cu el si ma surprinde in ultimul timp ca tot vine la mine cand vine la bunicasa...multumesc.

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, asteapta sa vezi ce se intampla, nu iti face planuri si ganduri, lasa-l pe el sa vorbeasca, asculta ce are de zis, in cazul in care tu esti fata, atunci gandeste-te bine ce ai de facut, fa ceea ce simti, si daca crezi ca e bine sa va impacati, fa-o, iar daca nu esti tu fata despre care vorbea, atunci nu te arata in fata lui geloasa sau trista, intreaba-l amiceste cine e si cum, si fa-te ca nu iti pasa, daca nu te vrea pe tine nu cred ca are rost sa te arati afectata, ca daca e pana acolo acum nu mai esti cu el si are dreptul sa fi e cu cine vrea el, asadar asteapta sa vezi ce se intampla si ce zice, in functie de asta vei sti ce sa faci, bafta!

| Aiamica a răspuns:

Salut! Nu-i da de inteles ca sti chestiile astea, cand mai iesi cu el ai grija ca ai acelasi comportament ca si cum ` tu nu sti nimic`! Daca e sa vorbeasca cu tine, tu il iubesti, deci ar fi un motiv pentru a va impaca. Iar daca nu esti tu `fata norocoasa` nu fi trista, o sa intalnestio multime de baieti pe viitor, si nu se termina lumea cu el!

| clawss a răspuns:

Daca vrea sa vorbeasca cu tine ascultal si fa doar ce crezi tu ca e bine si daca nu esti tu fata aceea, nu ar trebui sa fi geloasa ca voi v-ati despartit si el are dreptul sa fie cu cine vrea, la fel si tu!

| olimpia_2275 explică:

Merci mult pentru sfat.asa o sa fac si daca nu o sa fiu eu accea fata am sa-mi vad de viata mea si sa-mi fac prieten ca asa e cel mai bine.