| xLemonish a întrebat:

[funda si voturi multe] Buna`. mie imi place foarte mult rock`ul love struck. si am fost ieri la un concert de rock la mine in oras. am vazut foarte muulti adolescenti imbracati in stilul rock. cum pot improviza si eu? acum ca a inceput scoala mi-am cheltuit toti banii pe haine de scoala. si as vrea sa`mi ziceti cum sa ma imbrac si eu ca ei, ce imi trebuie? si cum sa`mi fac singura accesorii gen bratari, lanturi etc. kiss si parul cum trebuie prins`? machiajul`? eu ador rock`ul imi place sa cant rock. vreau sa`mi fac chiar si o trupa rock. dar am auzit ca rock`ul consta si in cum te imbraci, nu? deci vreau sfaturi. dau funda si va dau multe voturi. pe. s. : nu vreau site`uri. vreau sa`mi explicati voi pentru ca o sa va dau interesant+amuzant+folositor la 10 din raspunsurile voastrewinking jur.

16 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pai lanturi bratari cat mai multe culori mai inchise. machiaj creion negru fard negru rimel. haine mai inchise la culoare nu neaparat largi.

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Iti dau niste site-uri cu accesorii si haine rock, ca sa iti faci o idee:
http://www.gotica.ro/

http://www.bestial.ro/

http://www.metalhead.ro/......121761-l-1

| Crisis a răspuns:

Frate. In primul rand trebuie sa asculti rock, nu prea conteaza imaginea.
Sper ca nu esti de-aia care asculta Paramore si Greenday si se crede rockerita.
Da-mi un PM cu ce asculti ca sa-ti raspund la intrebarea despre cum sa te imbraci.

| crazyduck a răspuns (pentru Crisis):

Cine asculta paramore nu ii rocker doar se crede si chiar is enervanti aia care doar se cred rockeri dar ea cred ca chiar este rockerita cred ca asulta black evril sau tokio hotel

| CannbalCorpse a răspuns (pentru Crisis):

Haha si eu am avut aceeasi presimtire o "copchila" care asculta Paramore sau cine stie ce emolai si se crede rockerita.

| GabehAle a răspuns (pentru Crisis):

Nu conteaza ce trupa rock asculti-depinde de ceea ce simti in momentul respectiv.Ce ai cu GreenDay?

| PinkPanther a răspuns:

Bocanci, tricouri negre, 1-2 bratari de piele, iti lasi parul lung si ar trebui sa fie de ajuns pentru inceput. Mai departe iti dai si singura seama. Poti sa adopti un stil ceva mai gothic, fuste, corsete si binenteles bocanci sau ghetute cu toc, culori negru, albastru unchis, visiniu si ceva dantela, bijuterii din piele cu tepi, pentagrame chestii din astea, mai intai trebuie sa stii ce gen de imbracaminte rockl vrei, mai elegant sau mai sport

| Baal a răspuns:

Dar am auzit ca rock`ul consta si in cum te imbraci, nu? ai auzit gresit, stii...ca sa fii rockerita trebuie sa asculti rock nu sa te imbraci intr-un anumit fel.In legatura cu hainele, uitate la fetele care asculta rock si imbracate cum sunt ele...Succes

| niNNu a răspuns:

Furi dela unu si de la altu, si iti faci propriu stil.

| Stein a răspuns:

Eu nu va inteleg de ce trebuie neaparat sa va imbracati in stilul care ascultati muzica(nu e bine forumlat. infine)

| Andamibmib a răspuns:

Nu trebuie sa fie totul la tine negru, cat timp ai un tricou cu o trupa rock, blugi, cizme, o bratara cu tinte poate, machiajul nu conteaza asa tare, parul cat mai lung, uite un site cu tricouri, hanorace, accesorii ieftine si misto http://www.dsignrock.ro/tricouri-formatii-20-25-ron-/

| crazyduck a răspuns:

Pai...trebuie sa ai multa imaginatie nu sunt specialista dar incerc sa te ajut
ROCKERI poarta blugi rupti ia-ti o pereche de blugi si taiei cu lama dar fi atnta nu aiurea si eu am facut-o si au iesit beton
Poarta chestii negresi incearca sa iti stangi bani cere de la parinti ca sa iti cumperi o geaca neagra din piele cu tinte si incearca sa iti gasesti tenisi cu tinte ceva eu am poarta si o bratara cu tepi machiazate pe sus si pe jos doar cu creion intindeti parul cu placa fa-ti breton intr-o parte ca arata tare dar doar daca vrei si arati si daca poti vopsestete neagra si nu te bronza fi trista putin asa is rockeri si daca vrei ia-ti o curea si ea niste tinte sau cumpara ca is ieftine costa 5 lei un pachet mare si gaureste cureaua baga tintele si poarta cureaua cu iegari negri sau blugi negri rupti si un tricol mai lung negreu

| crazyduck a răspuns:

Si am uitat ceva daca ai niste manusi din dantela sau din piele, manusi de iarna daca nu ai de altele taiele degetele si nu uita sa fie negre.
Poarta ghete bocanci rock.
Am o idee de FREZA(cum sa te vopsesti) ca eu am fost vopsita asa daca vrei sa ti cont de sfatul meu deci vopsestete brunteta(ori te lasi asa )ori mai bine iti faci si suvite rosii (nu roscate ROSI)
Si daca stii ca nu iti vei schimba stilul fa-ti si un pierce i buza dar doar daca nu iti vei schimba stilul ca gaura daca il poti mult cand il dai jos nu se mai inchide gaura(sa nu iti faci pierce daca crezi ca o sa iti schimbi stilul) a si mai ceva sa stii ca pirsu in buza doare foarte tare daca nu iti da cu anestezic si se poate infecta (se infecteaza usor)trebuie sa fi atnta si se face cu acul la salon pentru ca o a ti se infecteze daca nu o faci la salon ci acasa.
Si daca chiar nu vrei pierce in buza fa-ti sub buza (in barbie)sau mai sus de buza, sau in limba in limba se infecteaza usor si nu ai voie sa mananci 1 luna lactate am pierce in limba si crede-ma eu nu am mancat 2 luni de frica sa nu mi se infecteze ca e rau daca s-a infectat te doare insupotabil trebuie sa til scoti iti curge sange si... oadata ce l-ai scos si il ai de mai putin de 1 luna ti se inchide gaura de obicei daca nu s-a infectat inainte de 2 luni nu se mai infectezawinking
Sper ca te-am ajutatwinking

| kittyroxy_3562 a răspuns:

Daca vrei sa stii sunt inebunita dupa rock si sa stii ca rockul nu inseamna cumte imbraci ca toti desteptii se imbraca in rockar si zic mama ce tare sunt asculta rockul simtel si dupa aia imbracate cum iti place fa ce vrei asta inseamna rockul iseamna sa fi independent si sa nu iti pese de nimic!
a da si sa stii ca in 2013 rockul o sa fie mega la moda te salut si sper ca te-am ajutat ceao!

| zbuciumila a răspuns:

Fii tu insuti! Eu sunt "rocker" ascult heavy-metal. cant la chitara... Dar sunt eu ma imbrac cum imi place thinking si nu ma imbrac numai in negru... Sfatu meu fi tu insuti 100% originala.
De curiozitate ce concert? thinking

| xLemonish explică (pentru zbuciumila):

Paii @zbuciumila Cargo + Addiction love struck Si altii care nu cantau rock.