| Laurici :x a întrebat:

Fundă love struck Bună. Aş vrea să mă ajutaţi cu ceva. Adică aş vrea să îmi spuneţi părerea voastră, să mă ajutaţi cu un sfat, ceva. Vara trecută, am cunoscut un băiat. Ştiu, sună ciudat. X_x Dar să continui. După cum vă spuneam, am cunoscut un băiat cu care mă înţelegeam perfect. Eram foarte apropiaţi, flirtram, glumeam. Totul bine şi frumos, până când s-a sfârşit vara şi vacanţa. El s-a dus la facultate, iar eu la liceu. Amândoi am vrut să fie între noi ceva mai mult, dar ne-am dat seama prea târziu, şi regretăm amândoi. Mi-au spus mulţi că regretă şi că vrea să fim din nou ca atunci, deşi el, momentan are prietenă cu care stă nu din iubire. A înceract să mă sune, dar eu mi-am schimbat numărul, iar când am băgat cartela veche în telefon am văzut 5 apeluri şi 2 mesaje de la el, dar eu nu am curajul să îi dau mesaj. Ştiu că sună al dracu de urât. Am 16 ani şi totuţi nu am curaj să fac asta, şi, nici eu nu ştiu de ce. Voi ce ziceţi? să îi dau mesaj? să îl întreb ce face? Dacă se supără? Chiar nu ştiu ce să fac şi cum va reacţiona el. Vă rog, ajutaţi-mă.

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Laurici, tu o să faci tot ce crezi tu până la urmă, dar, părerea mea este să-ți vezi de viața ta. Toate la timpul lor, știi cum se spune. Dacă e să fie va fi la momentul potrivit, dar tu nu-ți risipi energia încă, ai nevoie de ea. Și la urma urmei de ce să suferi, el oricum stă cu altcineva, chiar dacă din interes...crede-mă că nu este o scuză!
Mari succese!

8 răspunsuri:
| Foca a răspuns:

Buna Lauricihee hee. Parerea mea este sa ii dai mesaj, va fi foarte bucuros, ii vei face ziua foarte buna happy, si pana la urma daca ii dai mesaj ce vei putea pierde?:s
Oricum Nu esti cu el, si cred ca o sa ai mai multe de castigatwinking.
Ramane la aprecierea tawinking
Succes.
Ciaowinking

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

DA! da-i mesaj. daca ai zis inca o data ca a fost prea tarziu, atunci nu mai astepta iarasi sa fie prea tarziu! nu prea ai nimic de pierdut.bft

| cosminnnellu a răspuns:

Salut dai mesaj urgent pana nu e prea tarziu,el probabil vrea sa stie daca vrei sa fi cu el si dupa aia se desparte de aia,daca nu ii raspunzi deloc o sa creada ca nu il vrei,nu stiu dai macar un mesaj in care sa il inviti la o intalnire,dar ai mare grija,daca te cuplezi cu el asigura-te ca se desparte de aia, deci dai mesaj pentru ca daca nu ii dai va crede clar ca nu il vrei multa bafta, ai primit destule sfaturi dai cuiva o funda?

| MasterOfDisaster a răspuns:

Trimite-i un mesaj,vb cu el,trebuie sa clarifici situatia,poate iti ratezi marea iubirelaughingnu are ce sa se supere, mai ales ca el te-a cautat primul, si daca regreta ca nu sunteti impreuna.INCEARCA! succes:*

| OnlyMilkandHoney a răspuns:

Logic! Dai mesaj daca il iubesti cu adevarat nu renunta la el, daca spui ca sta cu acea dar nu o iubeste este si mai bine ai mai multe sanse, incearca nu strica.

| CucuBauContSters a răspuns:

Eu zic sa il suni Si ii explici ca ai schimbat nr. de telefon! Si il mai intrebi despre viata, facultate, prietena, Ceva interesant ceva care sa sa nu se plictiseasca ptc. maine sa te sune el pentru. convorbirea placuta care ati avut-o Baftă!

| Anxx a răspuns:

Pai, daca si tu si el vrei sa fiti impreuna ce mai astepti? Cu rusinea nu vei rezolva nimic. pentru faptul ca are prietena cu care zici tu ca sta doar asa pur si simplu, nu stiu ce sa zic, insa daca iti dorest foarte mult sa fi cu el si cu atat mai mult ca te-a cautat. Nu inteleg de ce iti este rusinehee hee

| Monna_2645 a răspuns:

Daca are prietena eu zic sa nu te bagi, dupa aia aceea fata o sa fie geloasa si nu o sa va lase (pe tine si pe acest baiat) sa aveti o relatie frumoasa, o sa se bage tot timpul intre voi, stiu asta ca am o prietena care a facut asa. Daca vrei asteapta sa se desparta de ea si dupa aia te bagi tu chiar daca te suna deocamdata nu ii raspunde la mesaje sau la tel.