| Zmeuricăăă a întrebat:

Decii..cunosc un baiat de 3 ani. El e verisor cu o prietene buna. Vara trecuta am inceput sa vorbim, sa iesim pe afara. De cand ne cunoatem mereu faceam glume unu pe seama altuia, ne certam etc (in joaca. Cand am inceput scoala am inceput sa ne cunoastem mai bine, ne spuneam tot. Iar in Iarna mi-am dat seama de sentimentele mele fata de el (Bine aveam sentimente din prima zi cand ne-am cunoscut dar nu cum aveam in iarna aia ) Ei bine, i-am spus cu greu si ne-am apropiat foarte mult. Se vedea ce simtea si el, eram sigura ca sentimentul era reciproc si inca simt asta. Tocmai atunci au aparut niste probleme si nu am m ai putut vorbi. Dupa prin februarie(dupa probleme) i am dat mesaj, era diferit nu eram asa apropiati. Stiam ca el sta cu o prietena si iesea cu ea (ca amicii, ea avea iubit ). Asa ca intr-o zi prietena mea l-a intrebat daca ma place, el a spus ca nu si ca nu ma placut vreodata. (eu cred ca a spus asta din cauza faptului ca nu am m ai putut vorbii ) In fine. l-am uitat cu greu. Acum in, cand suntem in luna mai. Pur si simplu acele sentimente s-au intors iar. Nu stiu ce sa fac. Nu am m ai vorbit cu el din iarna. Ultimul mesaj a fost de la el. Imi dati cateva sfaturi, va rog ❤ Dau fundă❤❤

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In loc sa-ti plangi de mila si sa visezi cai verzi pe pereti ar fi indicat sa astepti sau sa accepti avansurile unui alt baiat.Din moment ce s-a pronuntat clar ca nu te-a iubit niciodata insistenta ta este de neinteles si risti sa devii ridicola.Sunt alti baieti ce pot deveni potentiali iubiti in orice clipa.Asteapta sau cauta.

| neutrino a răspuns:

Ai ghinion. Te-ai (re)indragostit de un baiat care nu te (mai) place. Timpul te va vindeca totusi.