| BellyGiggling a întrebat:

FUNDAA! Deci sunt chiar curioasa: de ce baietilor le plac fetele sumar imbracate cu colaci de grasime la vedere cu bube pe fata mascate cu tone de fond de ten, care urla ca niste lighioane scapate de la zoo sau mai stiu eu de unde, care nu stiu de lege 2 propozitii

decaaatt:

cele care se imbraca decent(nu cu o bucata de bluza mai sus si una mai jos nu cu pantaloni care sa pocneasca pe ele sau bluze care sa le scoata goliciuna la vedere), care eu tenul curat si nu folosesc tone de machiaj poate eventual se dau cu un glos, care nu urla ca niste disperate si care se comporta mai.finut/elegant(cum vreti voi)cum ar trebui sa se comporte o fata, care stiu sa se comporte in societate?

Hai cel mai interesant raspuns FUNDA! Si pentru restul voturii!(a si baietii sa nu imi mai spuna : eu prefer o fata finuta si nu stiu ce#:-s! Vreau adevarulwaiting)

Răspuns Câştigător
| Larisa a răspuns:

Buna! Asa cum mai zicea cineva de pe aici sa nu generalizam,in general fetele care se imbraca asa cum spui tu, o fac pentru a atrage atentia, si a-si arata disponibilitatea.Iar baietilor e plac doar pentru o noapte doua.Mai sunt si cei care isi doresc f mult sa iasa in evidenta, si sa fie invidiati de prieteni si anturaj, dar nu se gandesc ca pe langa ei pe prietena lor au mai avut-o poate cateva sute altii.In fine,este greu sa intelegi ce gandesc ei, si fara sa jignesc pe nimeni, n general cine seamana se aduna.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,sa nu generalizam...fiecare are dreptul sa placa pe cine vrea asa cum si fetele plac baietasii mai vagabonzi,care bea,fumeaza,sunt tupeisti si vulgari,dar sunt si fete care plac baietii cuminti,educati,la locul lor. Exista fel si fel de oameni si nu trebuie sa etichetam lumea dupa aparente si dupa fizic.
Sunt baieti care plac atat fetele finute,educate,dragute, dar si fetele cu fond de ten si mascate cum spui tu, in fine.In primul rand daca e sa iti placa de cineva iti place pur si simplu,daca te indragostesti nu te indragostesti de anumite calitati,nu te indragostesti de un ten frumos, ci de persoana in sine, cu defecte si calitati.Nimeni nu e perfect,adica ce vrei sa spui ca daca o fata foloseste fond de ten,are bube pe fata,etc,crezi ca nu au dreptul sa fie iubite sau sa nu aibe prieten? Mi se pare asa ciudat ce spui tu. Poate ca pentru unii mai conteaza si sufletul infara de fizic pentru ca de multe ori o persoana rezulta a fi altfel decat pare.
Cred ca trebuie sa ne gandim ca exista loc pe pamant fiecare,fiecare cu gusturile lui,mie nu mi se pare ceva anormal sa te dai cu fond de ten daca e necesar, desi eu una nu folosesc, dar nu e ceva rau sa folosesti fond de ten in cazul in care nu toate fetele au tenul curat.

| TeoPT a răspuns:

Pentru că așa e cool, așa e la modă, să atragi băieți cu tone de machiaje. Nu ai ce face. Asta e lumea în care trăim, life sucks... Ce să îți fac?

Nu mint.
Prefer de mii de ori o fată naturală, cu tenul curat, îmbrăcată decent, gingașă, copilăroasă, finuță decât una cu sânii pe afară și țigara în gură. Nu e o minciună. Întotdeauna am fost nebun după fetele finuțe, naturale.
Dar de unde faci tu generalizări? Există și băieți care se uită la specimene din-alea cu tone de machiaje, și altfel de băieți. Nu ar trebui să îți pese de băieții care înțeleg prin frumos o curvă în devenire. Chiar nu înțeleg, de ce îți pasă de tipul ăla de băieți?
Baftă

| IloveME a răspuns:

Sincer mie mi se pare fix contrariul!
dc crezi u ca un baiat care se respecta s.ar prezenta in public cu o astfel de fata?

| ELLSSA a răspuns:

Ele ies in evidenta cu tot ce pot ele sa isi mai arate.Cu tone de macheaj, colanti si nu mai stiu ce ruj pe bothappy
Astea sunt doar pentru distractii, iar tu vorbesti de adolescentii care inca nu vor ceva serios.
Sunt un zero barat cei care nu prefera fetele naturale si prefera mascatele/vopsite/date cu fond de ten(ele avand un ten foarte gras).
Probabil ca frumusetea exterioara mai vine si din cea interioara.

| ema69 a răspuns:

Pai nu stiu ce baieti ai tu prin preajma, ca mie nu mi se pare deloc ca ar fi asa cum spui tu...

| Diana1d a răspuns:

Fetele de genul ala pentru baieti sunt doar pentru distractie si ele atrag numai baietii de genul lor.Deci un baiat calumea evident e atras de o fata curata, draguta, finuta.

| clovnul a răspuns:

Pai. de exemplu... un baiat de vreo 15 16 anibig grinse gandeste asa. ia ma ce gajika imi fac si eu?waiting liaa e de treaba se imbraca frumos nu se da cu fond de ten si e cuminte. stau cu ea vreo 2 luni sa ma culc cu ea. si cam pierd timp. celalta. e mai "vagaboanta" poate fumeaza. se imbraca misto. i se vad tzatzele chiar.laughing si plus ca e distrata toata ziua. cred ca in 2 3 zile o bulesc laughing acum sa vad ce aleg. pe liaa sa o fac de gajika sau pe aialalta? dupa lia stau 2 luni s-o bulesc dupa aia stau 3 zile s-o bulesc si poate dupa mai ma imprietenesc si cu prietena aia frumoasa a ei. ca doar cine se aseamana se adunalaughing (gandire de clasa a 8a) asa gandeam si eu laughing

| ZEU93 a răspuns:

Nu situ ce sa zic, mie sincer imi plac celelalte care se imbraca decent big grin (si nu sunt pitzipoance, ca acum din ce in ce mai multe fete adopta stilul asta)

| BellyGiggling explică:

Mda. in legatura cu cele/cei care ziceau sa numai zic de fetele cu tone de fond de ten nu ma refer neaparat la cele care au probleme ca si prietena mea este la fel.
dar cand le vad pe unele care nici nu se spala pe fata cand ajung acasa si care se dau cu un fond de ten vechi de-a lu masa sau bunicasaoh go on.Adica daca ele nici nu se spala nu-i de mirare ca au o fata oribila.

| robert123 a răspuns:

Pai sa stii ca nu toti baieti sunt atrasi de ce ai scris tu la inceput iar faza cu machiazul e ceva astetic fetele arata mai bine machiate dar cred ca sti ca machiazul imbatraneste personal nu ma simt atras de genu asta de Laturi

| ctinionut a răspuns:

Eu sunt baiat si nu-mi plac acele fete pe care le-ai descris, eu cred ca nu ai dat peste un baiat care sa aprecieze o fata ca tine...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai simplu : cine se aseamana, se aduna. Zicala nu este valabila in toate cazurile, asa cum nu este adevarat tot ce ai spus tu.
Nu cred eu ca un baiat cu capul pe umeri va prefera una cu machiajul crusta fata de o fata decenta. Daca o va prefera pe prima, ori are un caracter egoist si vrea sa isi bata joc de ea ori are orice fel de alt interes si are juma` de cap de fapt. Daca l-ar avea complet, si-ar gasi si o alta ocupatie decat sa se tina de rautati gratuite, dar hai ca deviez...
Asa cum nu cred ca un smecheras de cartier nu ar putea face diferenta intre o pitipoanca si o fata finuta. Asta le prefera pe amandoua fiindca e prost. Sau poate prefera kitschroasa, catalogand-o pe cea decenta drept "demodata, fraiera". Depinde, acum nu poti sa intrebi toti baietii sa vezi cum gandeste fiecare. Nu generaliza.