| KiddSimo a întrebat:

Fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
buna sunt simona si am 18 ani.am si eu o mica dilemahappy.

Am auzit de la niste prietene ca nu ai voie sa faci "prostii"inante sa-ti vina menstruatia\

de exemplu:"eu maine stiu ca trebuie sa`mi vina menstruatia...

Si prietenul meu vrea sa facem sex azi."

Problema este ca cica s`ar putea sa raman insarcinatathinking

Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai menstruatie regulata, ultimele 5 zile inainte de menstruatie au risc minim de sarcina. Si nu exista absolut nici o interdictie in a intretine relatii sexuale inainte de menstruatie. Important este doar sa va protejati.

5 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Daca te protejezi nu ai cum sa ramai insarcinata, indiferent de perioada in care te aflii, din cate intelg tu spui ca inainte sa vina menstruatie nu trebuie sa faci sex, insa din cate stiu eu perioada care preceda zilele in care urmeaza sa ai menstruatie este cea mai putin fertila.
Deci nu este adevarat ce ai auzit tu.happy

| andradat a răspuns:

Nu este nicio problema poti face linistita.

| JackieSue a răspuns:

Daca faci sex in timpul menstruatiei nu ramai insarcinata, in alta perioada posibilitatea este foarte mare.

Traducere: da, poti ramane insarcinata.

Cu placere. laughing

| Gabitsza a răspuns:

Nu'i nici o problema daca va protejati. Daca nu va protejati poti ramane insarcinata mereu daca isi da drumul in tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sex ce maiiiiii stai fa cunostinta cu patu luiii duteeeee baftaa