| KiddSimo a întrebat:

sunt simona si am si eu o mica problema si o nelamurire.Am auzit la cateva fete ca nu ai voie sa faci prostiilaughing)Inainte sa iti vina mentruatia.ca ai putea ramane mai repede insarcinata.asa e? mi`e foarte frica de chestiia asata de aia va intreb si p voi.mersi!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Santeti prea mici si nu stici nimic despre educatia sexuala mai cresti mare si vb cu mama ta

| niko a răspuns:

Poti ramane insarcinata happy
Asta daca isi da drumu in vagin happy

| Maddu a răspuns:

Inainte sa iti vina? Adica te referi la faptul ca inca nu ai avut niciodata pana acum sau ca trebuie sa-ti vina saptamana viitoare? Daca faci ceva inainte de prima menstruatie nu ai ce sa patesti nu ramai gravida daca nu ai menstruatie.si daca ai menstruatie si faci ceva bine cand nu ai atunci se poate ramane insarcinata dar mai bine te protejezii.Nu ramai insarcinata doar cand vrei, sa poate oricand asa ca sexul protejat e mai bun pentru oricine care nu vrea un bebewinking

| KiddSimo explică:

Am deja 18 ani...deci.skz`mahappy

nu sunt mica(cred eu)
pur si simplu nu intelegeam chesia.

mersi raspunsurilor serioasehappy

| diamant1808 a răspuns:

Simona.este vorba de perioada de ovulatie...cand poti ramane insarcinata. dar asta inseamna cu 1-2 saptamani inaintea menstruatiei...acuma na.depinde si de organism.cauta mai multe despre ovulatie pe net.ca sa te lamuresti mai bine:*

| simonammm a răspuns:

Simona trebuie sa fi atenta in perioada asta daca nu ti a venit sa menstruatia, si viiata sexuala nu prea e indicat sa o incepi asa devreme, ai timp toata viiata sa faci sex.

| danionutsorin a răspuns:

Da este adevarat