| negrutzaa a întrebat:

Fundita pentru cele mai frumoase versuri de dragoste sau mesaje de dragoste!

Răspuns Câştigător
| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Nu te uita in urma ca s'ar putea sa cazi,
O lumina a dragostei s-a trezit si ea,
Vocea ta cea subtire ma face sa uit,
Tot ce s-a intamplat rau in trecut.
Iubesc ochi tai frumosi,
Cand ma uit in ei se vede paradisul
Dar cand ma uit in inima ta
Ma vad eu :X
"Te iubesc".

Sa sti ca te voi iubi fara tine nu voi trai.Cand va fi si timpu meu atunci ma voi duce si eu.

13 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

"Fii iubitul meu: Ce inseamna asta?
Fiecare dintre noi trebuie singur sa treca prin viata,
Mult mai nefericiti decat am putea crede,
Tanjind dupa un adevar pe care nu l-am vazut niciodata.
Iubitii sunt dincolo de acest vis,
Sunt asemenea rasariutului de soare peste o lume impietrita.
Putem stii putin despre aceasta calatorie
Cu exceptia miracolelor ce pot interveni.
Nu exista alta cale de a da, decat prin iubire
Libertatea noastra de a ne darui altuia.
Intr-un asemenea sacrificiu continuu speram sa traim
Nemaifiind legati de vise pamantesti,
Chiar daca ne unim vietile impreuna."

"In fiecare zi zambetul tau devine Luceafarul meu.
Ma uit la tine si atunci sentimentele mele incep sa straluceasca.

| lyrics a răspuns:

Eu ma gandeam ca e un concurs de creatsie mai mult
sa fie ceva originalhee hee
dar vad ca se mai ia si de pe net
mi'au placut.mai ales vama veche-epilogtongue

| KiddSimo a răspuns:

Un minut fara tine Si-nnebunesc O secunda langa tine E de ajuns si zambesc" :X"

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine; x

Tee`Iubesk pana la cer `. Eu st fetita Ta`. iar tubatting eyelashes. esti Baiatul meu dee` cartierr "

In tine am increderee... cu tine trec peste oricee.

sTIi ca ORice aR Fi Tu raMAi VIP pentru minE :X:X... ORice s`ar inTampla AM vEdeta mEA chiaR Lnga minE

N'o sa te mint. faci parte din viata mea... nimic rau nu se poathe intampla daca ai un vagabont in preajma ta :X"

Cand te crezi singur…. gandeste-te ca…. persoana iubita te urmareste la fiecare pas… :X :X :X "

Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face…

Iti vad lacrima pe obraz cum incet iti curge, zambeste pentru mine. Si ma jur pe viata mea ca voi face totul ca sa fie bine…

Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador…

Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis… "

Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga

In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu…. iubirea mea! "

Gura ta alaturi de-a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis, un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi
iubi mereu, iubirea mea, dulcea mea iubire… "

Nu te speria! Sunt la spital! m Mi-au gasit ceva la inimaFii fara grija, operatzia nu a reusit.Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!
Nu stii ce greu imi v-a fii…. daca ai sa pleci si nu o sa mai vii… "

" Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa…

Numai langa tine viata mea e roz…. TE IUBESC! "

" Pentru ochii tai ti-as da si luna si marea, pentru ochii tai imi plange acum inima. As vrea langa ei sa fie doar c ne leaga p noi doi, langa ei sa fie doar dragostea mea si a ta… "

" As vrea sa dorm pe parfumul trupului tau, sa ma topesc cand atingerea ta ma arde, iar sarutul meu sa soarba dulceata buzelor tale…TE IUBESC! "

Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…"

" Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine… "

" Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta… "

Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze… "

" Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete… "

Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea, dar o poti simti… "

" Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

" Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice! "

" I loved you once, I love you still, Always had and always will…

" In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare…. te stiu din cartile de basme si povesti…. cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti… "'

" Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine. Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate. Tu imi dai putere sa merg mai departe! "

Iubesc o pacoste si tocmai de asta o iubesc.

- Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc.

- Te iubesc ca-n prima zi, cand raze de soare aurii, cadeaua usor purtate de vant, asupra noastra pe Pamant. Te iubesc, te voi iubi, si chiar daca soarta ne va desparti, iubirea noastra va sta acolo sus scrisa-ntr-o stea.

- Soarele nu ar fi portocaliu, marea nu ar fi albastra, eu nu as fi fericit daca nu ai fii tu.

- Ochii tai m-au fermecat, cand la tine m-am uitat, dar privirea de la tine, mi-a ramas o amintire.

- A iubi iubirea, A iubi curat
, A te iubi pe tine, Zau nu e pacat.

- Cand soarele si luna se vor intuneca, atunci, si nici atunci, te rog nu ma uita.

- Pasarile canta, florile-n floresc, toate ma indeamna, ca sa te iubesc.

- Daca cineva m-ar intreba ce inseamna o viata frumoasa, m-as apleca asupra umarului tau, te-as strange in brate si as spune "uite asta".

- Tu esti visul meu, unicul meu vis. Si as vrea sa te atrag in valtoarea pasiunii, sa te strang asa de tare in brate, incat tu si eu sa devenim o singura persoana.

- Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti cand ma iubesti!

- Cand te-am vazut prima oara, mi-ai incalzit inima. A doua oara mi-ai produs scantei, iar acum imi faci inima sa arda!

- Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata
intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!

- Dorinta mea este sa-ti spun cat de mult te iubesc! Sa te vad in fiecare zi sa-ti stiu bucuriile si sa-ti alin necazurile.

- Daca as planta o floare de fiecare data cand ma gandesc la tine, as merge acum printr-o gradina plina cu flori fara sa-i mai gasesc capatul.

- Pentru iubire nu se multumeste, In consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu, Doar te iubesc sublim si nebuneste, Atat de pur, total, nepamantesc.

- Tu poti sa te-ndoiesti de soare, De focul ce scanteie-n stea, De legile nemuritoare, Dar nu si de iubirea mea.

- Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata!

- Indiferent ce anotimp e afara, inima mea intotdeauna se topeste dupa ochisorii tai neprihaniti, dupa inimioara ta.Indiferent unde ne-am afla, voi fi cu gindul la tine. Dragostea mea va dura atit timp, cit exista Luceafarul pe cer. Te iubesc, ingerasul meu.

- Pana sa te intalnesc, nu credeam ca exista persoane fara de care sa nu pot trai, si tu esti una dintre ele. Ce pot sa-ti spun: Te iubesc si ajunge restul iti arat, nu-ti mai spun.

- Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE!

- Fiecare apus aduce o amintire. Fiecare rasarit aduce o speranta… Intre apus si rasarit sunt ore fara viata… sunt orele in care esti departe de mine!

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai... Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

Eu Sunt Aeru` Sh Vantu`/Tu Ejt| Cerul Sh Pamantul/Eu Sunt Dragostea Curata/Tu Iubirea Adevarata!love struck

imi iubesc baiatul maxim love struck

si totusi stie cum sa faca, cum sa ma tina, Ca atunci cand e cu mine sa ma simt ca o regina:X"

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza love struck te iubesclove struck

//si orice ar fi... ei se cearta, ei se`mpaca love struck te iubesc mult viata love struck

De doru cu`i si de`al cu`i drag? Tu o sa mai sari din pat Sa m`a astepti in prag cand la usa ta eu bat?"

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti intreaga lume

fundita?:X

| SunnyMidnight a răspuns:

Celor care cred ca lumea asta cu iubire va scapa
Celor care cred ca Dragostea va mai schimba ceva
Le vom cinta, le vom cinta le vom spune asa:

Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea
Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla
Si atunci sa nu uiti de inima ta

Binele si Rau-n jurul tau se vor juca
Lumea asta moarta va-ncerca sa-ti fure dragostea
Niciodata sa nu uiti de inima ta

Celor care cred ca Visele nu pot muri,
Celor care stiu ca Ura nu naste copii
Le vom cinta, le vom cinta le vom spune-asa

Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea
Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla
Si atunci sa uiti de inima ta

Binele si Rau-n jurul tau se vor juca
Lumea asta moarta va-ncerca sa-ti fure Dragostea
Niciodata sa nu uiti de inïma ta...
fundita?batting eyelashes

| SunnyMidnight a răspuns:

Celor care cred ca lumea asta cu iubire va scapa
Celor care cred ca Dragostea va mai schimba ceva
Le vom cinta, le vom cinta le vom spune asa:

Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea
Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla
Si atunci sa nu uiti de inima ta

Binele si Rau-n jurul tau se vor juca
Lumea asta moarta va-ncerca sa-ti fure dragostea
Niciodata sa nu uiti de inima ta

Celor care cred ca Visele nu pot muri,
Celor care stiu ca Ura nu naste copii
Le vom cinta, le vom cinta le vom spune-asa

Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea
Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla
Si atunci sa uiti de inima ta

Binele si Rau-n jurul tau se vor juca
Lumea asta moarta va-ncerca sa-ti fure Dragostea
Niciodata sa nu uiti de inïma ta

| alexa007 a răspuns:

Vrei sa te-njur, sa-mi bag inima in pieptul tau, sa-mi sugi toata iubirea pe care ti-o port? auzi? sti ceva:hai mai du-te in sufletul meu ca mai facut sa te iubesc si acum nu mai pot sa te uit.Hai ca deja am inceput sa te blestem:sa ma iubesti mereu si sa nu pleci niciodata de langa minebig grin

As vrea sa te. si fin nou sa te...si inca odata sa te.si de o mie de ori sa te sarut! ce credeai ca vreau sa te?laughing

Proces verbal:se acorda amenda in valoare de 900 de saruturi pentru corupere de ganduri, patrundere prin infractiune in suflet si furt de inima.

In tiganeste, romaneste, spaniola, italiana, in orice limba iti spun te iubesc, te iubesc mult si sa jur sa-nebunesc viata mea eu te iubesc si-mi vine sa strig in gura mare te quiero atat de tare.

si cam atatea imi vin acum in mintehappy

| AlinaAndreea21 a răspuns:

Ca un ecou aud glasul tau,
Ma trezesc, nu stiu unde gresesc...
Si incerc sa imi amintesc (incerc sa imi amintesc)
Cum te-am pierdut, cand te iubeam cel mai mult
O secunda sa stai as fi vrut
Sa imi dai un ultim sarut,
Din visul meu lipsesti acum
Oare unde esti?
Te simt, te chem, te vreau inapoi
Ma intreb ce s-a intamplat cu noi,
Cu noi am adunat atatea amintiri in doi...

As da o zi din viata mea sa mai simt dragostea ta
Ma intreb azi mai simti si tu ce simt si eu
Sterge-mi lacrima, imi ineaca inima
Oooo, cat de mult imi lipsesti
Doar tu.

| AlinaAndreea21 a răspuns:

Ori asta:
In palma ta e inima mea nu uita sa ai grija de ea
Nu vreau sa o dau altcuiva
Mie dor sa te tin la pieptul meu imi e greu
Ma gandesc la tine mereu
Te port in sufletul meu
Din visul meu lipsesti acum
Oare unde esti?
Te simt, te chem, te vreau inapoi
Ma intreb ce s-a intamplat cu noi,
Cu noi am adunat atatea amintiri in doi...

| proastalenesa a răspuns:

MiCHAEL JACKSON-YOU ARE MY LIFE

Once all alone
I was lost in a world of strangers
No one to trust
On my own, I was lonely
You suddenly appeared
It was cloudy before
Now it's all clear
You took away the fear
And you brought me back to the light!

[Chorus]
You are the sun
You make me shine
Or more like the stars
That twinkle at night
You are the moon
That glows in my heart
You are my daytime my nighttime
My world
You are my life!

Now I wake up everyday
With this smile upon my face
No more tears, no more pain
‘Cause you love me
You help me understand
That love is the answer
To all that I am
And I'm a better man
Since you taught me by sharing your love

[Chorus]

You gave me strength
When I wasn't strong
You gave me hope when
All hope was lost
You opened my eyes
When I couldn't see
Love was always here
Waiting for me...

Versurile sunt foarte frumoase, dar împreună cu melodia te transpun într-o stare de visare la..."Mr.Right".winkinglove struck

| kamy18 a răspuns:

Tu de ce nu crezi ca te iubesc
deschide-ti sufletul si ai sa vezi
caci te iubesc si noaptea in somn
vad chipul tau si atunci cand dorm

Baby` stiu` ca ma placi`. Nu mintsii`. Vrei sa fiu` a ta`. Las`o asa`. sa vina de la sine`. Imi place sa vad cum mori` dupa` mine laughing)"

Sa nu crezi ca nu's in stare sa tin pasu cu tine! Sa nu crezi ca indeferenta ta ma poate schimba! Eu nu sunt rea! Sunt doar ca tine [:X][on the phone""

Iar imi curge lacrima...
si plang din cauza ta...ma arde in suflet ca acum esti langa ea...
imi spuneai ca ma iubesti si la ea
nu te gandesti...si mi-ai dat cu
chin si amar juraminte in zadar
ma intreb dc ai mintit pe cine te-ar
fi iubit...si pe cine te-ar fi vrut
pana la moarte...si mai mult.
prea usor ne-am despartit...
parca nu te-as fi iubit...
ti-ai platit fericire...pe nefercirea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, cei cu voturile de "stupid" cam pe la toate răspunsurile, nu e vina noastră că voi aveţi ghinion în dragoste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi www.mesajecudragoste.ro!