| anonim_4396 a întrebat:

FUNDITA, salut dragilor:* Am neaparat nevoie de ajutorul vostru e grava treaba..ieri am avut primul contact sexual in adevaratul sens deoarece am avut un himen elastic si ieri s-a rupt. In timpul actului sexual mai exact dupa dezvirginare am avut o sangerare putina dar nu s-a oprit. De ieri seara am inceput sa sangerez putin mai mult, si azi in urmatoarea zi teoretic inca nu s-a oprit.e normal aceasta sangerare? o sa se opreasca? sunt disperata, sunt si minora si multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În cazuri rare, sângerarea poate dura chiar şi 3-5 zile!
Deci, nu cred să fie vreo problemă.

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sangera pana la 5 zile fara riscuri. Nu uita de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale (de la prima tentativa de sex)

| neutrino a răspuns:

Nu este normal la varsta ta, dar sangerarea este normala. Vezi ca pe piata inca mai exista cartea "Mama si copilul".

| Greenscarf26 a răspuns:

E posibil sa iti fi venit menstruatia sau cel mai probabil ar fi bine sa contactezi un medic.e posibil sa te fi durut foarte tare si sa fi cauzat o durere mare de aceea sangerarea,, insa e posibil sa fie menstruatie