| alexutza222 a întrebat:

(fundita +voturi)buna. vreau sa imi povestiti simie ce ati auzit si voi de rude mai invarsta (care au apucat al 2-lea razboi mondial)ce parere au despre soldati rusi si despre cei nazisti(germani) si daca este adevarat ce am auzit eu adica: cand rusii au trecut prin romania ai violat, omorat, furat tot ce apucau, iar germani veneau sa-ti cumpere o gaina?

mi-as intreba strabunici, dar dinpacate au murit, deci astept raspunsurile voastre.

scuze categoria

Răspuns Câştigător
| alexush a răspuns:

Dc scuze cat?! ai zis cuvantu "viol" si suntem la cat dragoste si sex.camd asta e in ziua de astazi.viol.despre rusi am auzit si eu de la mama care a auzit de la strabunicu.rusii intrau peste familii in casa.in grupuri de 4-5.barbatii erau batuti si pusi intr-un colt si femeiile erau violate si batute chiar in fata sotiilor lor si a copiilor. daca sotul femeiei incerca sa faca ceva era impuscat. apoi nu am mai vrut sa ascult nimic de la mama.adica mi se parea o cruzime.de nazisti nu am auzit nimic.da cauta si tu pe net despre venirea rusilor in romania.razboi.ceva de genu. poate gasesti acolo.

1 răspuns:
| Olguta_1071 a răspuns:

Salut,,,,bunelul e moldovian dar a luptat cu rominii adica contra la rusii,, si dupa cum am inteles au fost fr rei,, nu numai in rominia dar peste unde avea lupte ei,,,