| andrei47 a întrebat:

Filme care sa reflecte perioada de razboi cu nazisti, rusi, SUA. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Behem a răspuns:

Stalingrad, Inglourious Basterds, Valkyrie, A woman in Berlin, Hart’s War, Jakob the Liar, The Bunker, Letters From Iwo Jima, Pearl Harbor

6 răspunsuri:
| Krosa a răspuns:

Nu te pot ajuta chiar nu ma uit la asa ceva dar cauta pe google.com sau du-te la biblioteca intreaba de carte el iti da cartea si daca stii titlul de pe carte ii cauti filmul.

| FantasyAngel a răspuns:

Valkyrie cu Tom Cruise

| 1PtToti a răspuns:

Daca nu ai vazut cumva "Schindler's List", este un film extraordinar cu nazisti. A castigat vreo 8 Oscar-uri, si le-a meritat pe toate din plin. Tot cu nazisti ar mai fi si "The Pianist" si "Der Untergang".

| Bogdannovski a răspuns:

Uita-te la seria the pacific...

| Behem a răspuns:

Http://topdocumentaryfilms.com/apocalypse-the-second-world-war/ vezi asta l-am vazut acum cateva zile si e interesant

| andaua a răspuns:

La vita e bella aparut prin 1997, pe mine m-a impresionat profund.