| damn a întrebat:

Funditalove struck! Buna TPU! am o problema "mititica"hee hee am un obicei prost cand sunt foarte stresata [ pentru un examen ] sau cand stau in pat si ma uit la tv, imi rod unghiile sigh foarte adanc, am folosit un fel de lac care are gust amarlaughing dar chiar si asa mi le rod straight face aveti vreo idee, ce as putea face sa scap de acest obcei prost?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Roade altceva: morcovi, mere, patrunjel, etc. Si te alegi si cu un aport sanatos de vitamine si minerale.winking

5 răspunsuri:
| Crisstina a răspuns:

Pune`ti unghii false pana iti cresc unghiutele tale naturale. Apoi, dupa o vreme iti vor creste, iar atunci da`le cu lac, ingrijeste`le. poate asa iti vor placea si nu le vei mai roade.

| AshuraElric a răspuns:

Nu esti singura...presupun ca problema ta e la fel de mititica precum unghiilelaughingeu una nu stiu cum se face ca de-aproape o luna nu mi le mai rod (am uitat ca am unghii?)ai avut tu grija sa-mi reamintestilaughingpai incearca sa te abti adica, daca nu esti uituca ca mine asta e singura alternativalaughing

| Puffu a răspuns:

Incearca sa ai mereu mainile sau gura ocupate! De exemplu mesteca o guma, sau joaca-te cu un elastic. Sanatate!

| Daria1001 a răspuns:

Abtinete...asa am facut si eu... fundita

| Marius_1325 a răspuns:

Dumaruma are dreptate doar no fi asa de rau incat nu poti controla mainile si le pagi sub fund pentru a nu le duce laa gura, controleazate