| chiftelutacrocanta a întrebat:

Am sobolani in casa in care stau. Aveti vreo idee cum as putea sa scap de ei?

56 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu otravă

| RAY a răspuns:

Cumperi otrava sau lipici pui pe carton si asa i prinzi

| Doub a răspuns:

Cum poţi fi aşa lipsit de sentimente?
sunt nişte vietăţi inocente sad

Răspuns utilizator avertizat
| Doub a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Uuh, sună bine
bine că n-am o coasă-n mână

Răspuns utilizator avertizat
| Doub a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

E sceptru

| Mayhem666 a răspuns:

Roaga-i frumos sa-si gaseasca alta gazda.

| Florentina9210 a răspuns:

Pune-le un meci cu Arsenal! mwahaha

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Slabut trolling!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Merita incercat. nu?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Niciodata sa nu trollezi maiestria!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Ma opreste..cine? Tu? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Sfantul Tun

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Mwahahaahahahahahahaa.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Razi tu,, dar nu-i deloc rasul tau.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Deja imi e teama de tine. Sa nu dai tare! rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ma respect si nu lovesc animalele, le protejez.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Vai, m-ai lovit in ..corason!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce sa-ti fac daca pui la suflet?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Ah, iar ai pus boticu'. M-am referit la afirmatia facuta. Esti asa usor de influentat. Oare ce ma fac cu tine? No, ca trebuie sa dau armata jos din pod ca nu se poate.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Tu chiar nu sesizezi cand bag comentarii la misto?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Ba da. Insa imi place sa ma iau de tine! Eu in scoala aveam o persoana de care mie si fetelor din gasca mea ne placea sa ne luam. Si tot asa ca tine era arogant dar imediat ii inchideam gurita. Acum, nu mai stim nimic de el, si chiar eram suparata intr-un timp, insa, te-am gasit pe tine si sincer, chiar ma bucur.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Bwhahahahahahaaa,, tu chiar ti-o cauti cu lumanarea/

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Te pup!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Cred ca ma confunzi rau de tot cand afirmi ca-mi inchizi mie 'gura' si crezand cu tarie ca te iei de mine.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Cum ti-a fost ziua>?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa si asa, se putea mai bine sau mai rau... tu ce-ai mai izbutit?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Da ce trebuie sa iti spun tie?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Iti dai seama ce secret nemarginit poti tu ascunde? Ai mai dat cu sapa sau ce-ai facut...

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Cred ca ma confunzi! Nu sunt una dintre prietenele tale dragi.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Macar ca ti-am fost util,, m-ai copiat dar nu in totalitate, mai ai de lucrat pana si la copiare, bafta in asta/

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce te face sa crezi ca in tine am gasit un bun exemplu?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Prezenta mea aici iti ofera tie satisfactie,, nu e nevoie sa-ti zic prea multe.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa te minti?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

De unul eram sigur ca e, nu stiam ca sunteti mai multi.

| Felys a răspuns:

Otrava si lipici de prins soareci desi la sobolani nu stiu daca este eficient lipiciul

Răspuns utilizator avertizat
| untu a răspuns:

Pune-o pe pisica sau un motan sa stea de paza acolo pana ii prinde! Sau poti sa luati niste capcane pentru sobolani de la un magazin, sau poti sa pui niste pastile pentru sobolani de la farmacia veterinara! Atentie sa pui niste manusi pe tine cand pui niste pastile pentru sobolani in locuri unde sunt gauri sau apuci pastilele cu un cleste special (cleste de lemn sau vatraiul de la soba)!

| Clorox a răspuns:

Arde casa...

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Pisica? Sau chestii gasite prin magazin. Nu prea stiu. mnea nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pui niste bocanci cu talpa groasa si ii iei la alergat. E amuzant sa zdrobesti creierii creaturilor inferioare. mai dai jos si cateva kile in felul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu ei, daca nu rezolvi cu frumosul ameninta cu politia

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Trebuie sa pui cateva custi sa prinzi si tu cat prinzi din ei si dupa sa faci reparatii prin casa ca daca nu o sa-ti manance urechile cand dormi. Inainte de reparatii cheama o firma care se ocupa de rozatoare sa mai prinda si aia cativa. Daca nu ai bani atunci vinde casa muta-te in alt loc nesobolanesc. Daca ai bani atunci pune-le momeala niste muschi tiganesc dar nu din carne de porc ci din carne de cioroi roman eventual poti si cu carne de terorist islamist

| PeFuga a răspuns:

Muta-te in alta casa happy

| August99 a răspuns:

Da-mi mie.

Răspuns utilizator avertizat
| August99 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Mai mult soarecii sau hamsterii decat sobolanii

| Juviia a răspuns:

Arunca-mi mie șoarecii și în 5 secunde ai scăpat de eiwinking

| OhGodWhy a răspuns:

Ar fi bine sa iti iei o pisica.
Sau cumparati un plic cu ciocolata pentru soareci, sau lipici.
Iti poti lua un aparat special cu ultrasunete special pentru rozatoare.

| mnbvf a răspuns:

Îi dai puțin prin pesmet, ou, presărezi puțin piper și sare și îi faci la cuptor. Sunt delicioși cu sos de prune.

| Edisor27 a răspuns:

Otrava pentru soareci

| 4StarLight a răspuns:

Ia-ţi o pisică! happy
Există o soluţie care o aplici de o bucată de sticlă/gresie şi o laşi pe jos!
Ei se vor prinde în soluţia aia care este foarte lipicioasă şi vor încerca să se smulgă dar o să-şi rupă blana/pielea și vor muri! Este oribil să vezi aşa ceva, eu am încercat-o pe șoareci şi m-a scăpat de toţi şoarecii dar e greu să-i vezi cum se chinuie acolo! Nu văd de ce nu ar merge la șobolani!

| Axelrunda a răspuns:

Bunicul meu spunea ca pe vremuri toti vecinii isi aduceau pisica la vecini, lasau pisiciile acolo 2 zile sa locuiasca si atunci erau toti sobolanii morti happy

| NyctophobicGhost a răspuns:

Poate e casa lor si tu esti intrusul! la asta nu te-ai gandit? straight face