| Anonymous1995 a întrebat:

Gelozia este o boala?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o lipsă de încredere!
Pa, pa.

| madyddd a răspuns:

Mai bine zis, e o stare de nesiguranta.
Si poate da, devine o problema atunci cand se ajunge la hartuirea propriului partener, fara un motiv real.

| DNSK a răspuns:

Mai grea decat alcoolul, droguri si aparatele la un loc.

| Wehrmacht a răspuns:

In curand cred ca si instinctul de aparare o sa fie considerat o boala cu iesiri violente...Sau poate foamnea o sa fie considerata lacomie.

| Wihox a răspuns:

Nu, o stare de spirit ingrozitoare care te macina pe dinauntru si te macina pana te distruge sau pana reusesti sa scapi de ea. Leacul este sa ii spui persoanei despre care esti geloasa ce simti si o sa-ti treaca pentru ca o sa fie inlocuita de rusinea respingerii laughing sau poate o sa-ti spuna ca te place si ai terminat problema.

| RAY a răspuns:

Gelozia este lipsa increderi intro persoana parerea mea

| OnuOnulică a răspuns:

Este un sentiment nu o boala.

Răspuns utilizator avertizat
| 4343gddhkied a răspuns:

Gelozia, este neincredere si frica de pierdere. Poate fi numita o boala atunci cand devii agresiv si crezi ca persoana pe care o iubesti (daca mai poti zice asta ) este ceva doar al tau. Aici se pune accent pe interdictii in mare masura, care duc la certuri. Am trecut si trec prin asta, se poate trata cu timpul daca persoana pentru care esti gelos o sa iti dea incredere.

| SebastianCMT a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Depinde, gelozia este si ea o stare pe care o simti atunci cand pui mult prea mult suflet intr-o relatie, si tie frica sa nu fii inselat! Si e mai mult o stare de stres si chin! Ma fascineaza raspunsurile Legiuitoarei laughing) si semnatura ei Pa, pa. laughing))

| 4343gddhkied a răspuns (pentru SebastianCMT):

Ai dreptate. Si da legiutoarea. laughing)! E tare laughing

| SebastianCMT a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Ea e mare cunoscatoare intr-adevar!