| Definitie a întrebat:

Hai Salut.
Am si eu o problema, imi puteti da niste sfaturi ce sa fac cu prietena mea? Adica mereu ne intalnim, vorbim, sarutam alea alea. Siiii e cam monoton, plictisitor rau. >Funda:?

Răspuns Câştigător
| Jeanny22 a răspuns:

Cum sa fie plictisitoare iubirea? Imposibil...
Ar trebui sa-ti placa sa vorbesti, si sa te saruti cu ea!
Ca sa rezolvi problema, ar trebui sa te gandesti la lucruri care nu te plictisesc pe tine, si sa le incerci alaturi de ea. Nu stiu, poate iti plac drumetii: puteti pleca, amandoi, echipati, intr-o dimineata, si sa petreceti o zi la padure! Va veti consuma energia, veti explora padurea, si in acelasi timp, va veti apropia unul de celalat.
Sau poate, iti plac jocurile pe calculator. Ar trebui sa o inviti intr-o zi la tine, si sa va jucati amandoi un joc care tie iti place. Dar ai grija sa nu o superi cu impuscaturi si chestii din astea.
Sau...sunt atat de multe posibilitati.Gandeste la ce iti place tie sa faci si implic-o si pe ea. Pe asta se bazeaza o relatie: pe lucruri pe care le faceti impreuna!
Mult noroc!
P.S.Intreab-o si pe ea daca stie anumite activitati pe care vrea sa le faceti impreuna. Acum, ca e cald afara, puteti merge chiar si la strand, si sa va jucati in apa!
P.S.P.S.Deobicei, atunci cand intrevine plictiseala intr-o relatie, asta e un semnal de alarma, asa ca ia grija, sa o gonesti cat mai repede!
Jeanny22!

7 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Daca relatia voastra nu merge de la sine,nu puteti fi spontani, nu va simtiti bine unul cu altul si tinzi sa urmezi un sablon, inseamna ca nu va potriviti.E grav daca vezi intalnirile cu ea monotone si plictisitoare.Mai bine incerci cu altcineva.

| alylove15 a răspuns:

E cam naspa situatia, inseamna ca nu sunteti compatibili adica intalnirea cu ea nu ar trebui sa fie monotona si plicisitoare... poate ar fi mai bine sa iti gasesti pe cineva care sa nu te,, plictiseasca,,.

| nimiiiiiic a răspuns:

Daca te-ai plictisit de ea.sau de timpul petrecut cu ea. Las-o, nene! N-o mai amagi!

| adaanda a răspuns:

Poate ca nu va potriviti impreuna.Doua persoane care se plictisesc stand una langa celalalta inseamna ca nu au nimic in comun.Dar in fine,ar fi atatea lucruri pe care le-ati putea face,de ex puteti sa mergeti la un film ( la tine/ea),puteti iesi undeva la o terasa la un suc, la bazin, la plimbare cu rolele/bicicleta etc etc.

| Definitie explică:

Bababababa(eu, care a postat asta) amandoi am cazut de acord la chestia asta, adica nu ne plictisim dar asta e de fiecare data cand ne vedem...si e de **** sa te plictisesti cand mereu facem aceleasi lucruri.

| alllexxx a răspuns:

Simplu...duceti-va intr-un loc intim si acolo sa va sarutati, continuati cu atingeri, petting si in cele din urma sexwinking fundabig grin

| Studiosul a răspuns:

Da-i ce ii trebuie big grin ce vor toate fetele...in afara de mozoleli si managaieri? incepe cu "s" si se termina cu "ex", bafta!