| delia987654321 a întrebat:

Heeeeiii...deci problema mea e urmatoarea:
vorbesc cu un baiat de cateva luni si ne placem reciproc, doar ca el e cu 2 ani mai mic ca mine... si nu stiu ce sa fac! adica da dovada de maturitate si ca ii pasa. ar trebui sa tin cont asa mult de varsta? heeelp.

7 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Buna!
Daca va placeti reciproc nu vad care ar fi problema? Ca esti cu doi ani mai mare decat el?
Nu cred ca asta conteaza intr-o relatie.In lumea asta sunt fel si fel de persoane.Un tip de 16 ani poate sa fie mai matur decat unul de 25.Conteaza felul fiecaruia de-a fi si prin ce a trecut in viata.
Daca as fi in locul tau as incerca pentru a nu regreta mai tarziu. Daca merge bine, daca nu, as incerca sa ma opresc la momentul potrivit pentru a nu suferi nici eu, dar nici el si pentru a nu pierde o eventuala prietenie.

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

De ce draguta il bagi la fiert?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciaoo happy
Atata timp cat e matur si iti place, atata timp cat te respecta si are intentii serioase cu tine, ce mai conteaza varsta? In fond, e o diferenta de 2 ani.Mare branza!
Nu tine cont de asta si daca-ti place tipul, nu pierde vremea.

Mult succeshee hee

| xAnonymous a răspuns:

Salut.Inteleg ca ai problema asta ca el e mai mic cu 2 ani.Depinde de varsta. Daca Tu ai 13 si el 11 da e o problema.El e doar un baietel care habar nu are ce e iubirea.[nu ca un copil de 13 ania r sti] dar nu te'ar trata nici cu asa mult respect.Modul sau de gandire a diferit cu ani de al tau.Chiar daca da dovada de maturitate el e totusi cu 2 ani mai mic si probabil e doar curios.Sugestia mea:Ramaneti doar prieteni si eventual asteapta sa mai treaca timpul sau gaseste pe cineva mai mare sau de aceiasi varsta happy

| Dyenutza159357 a răspuns:

Daca va placeti reciproc si da dovada de maturitate eu zic sa va dati o sansa. Vezi cum decurg lucrurile. cine stie? Poate va fi bine. Nu trebuie sa tii neaparat cont de varsta. Daca iti place, iti place.

| xxraduxx a răspuns:

Buna. Daca el te place cu adevarat si este un om matur atunci nu ar trebui sa conteze varsta. Crede-ma. mi s-a intamplat exact acelasi lucru doar ca eu eram baiatul mai mic cu doi ani. Intro zi ma salutat m-a intrebat daca e frumoasa etc (flirt pe scurt ) si m-a intrebat daca am iubit, etc. Acum avem o relatie si ne intelegem bine. Ti-am spus asta pentru a te incuraja.

Mult Succes.
Sper ca te-am ajutat