| anonim_4396 a întrebat:

sunt cu o fata de cateva luni ea ma iubeste mult dar eu m-am cam plictisit,in fine as vrea sa ne separam dar nu stiu cum sa ii zic fara sa sufere, eu de vreo 3 saptamani vorbesc cu o fata care ne placem reciproc. sfaturi dau funda!

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Esti o mizerie de om, dar pentru ca sper si eu ca ea sa sufere mai putin, iti dau o solutie. Singura pe care o vad de fapt, fa-o pe ea sa se sature de tine.
! que asco!

| neutrino a răspuns:

Spune-i adevarul si daca fata are putina minte, va intelege.

| alinel0808 a răspuns (pentru neutrino):

Nu pot....mai este si in clasa cu mine.

Răspuns utilizator avertizat
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca ea facea asa era bine?

| emmaemilia a răspuns:

Zii ca pur si simplu nu mai merge si ai vrea sa luati o pauza de la reletie, dupa aia nu mai aminti niciodata de faptul ca voi doi ati fost impreuna

| DeathReaper a răspuns:

1. Nu o insela (deja o faci). Daca ai un pic de respect pentru ea.
2. Spune-i direct fata in fata (nu telefon nu fb nu alte siteuri de socializare), serios dar si cu blandete.

PS: Crede-ma daca va afla ca o inseli va crede ca ai tratato ca pe o dama de companie.

| AlaturideIngeri a răspuns:

Spune-i direct,fara ocolisuri,fara amenajari.
Explica-i cum sta treaba,spune-i ca nu mai poti continua cu ea pentru ca nu te mai simti bine in aceasta relatie si nu are rost sa continuati asa.
Ar fi bine sa-i spui ca tu vorbesti cu o fata cu care ai multe lucruri in comun si daca tine la tine,te va intelege.
Acum nu iti poate garanta nimeni ca ea nu va suferii dupa tine,mai ales daca te si iubeste,dar trebuie sa inteleaga ca asa e viata si fiecare, pana la urma, isi va gasi jumatatea.
Spune-i tu, nu o lasa sa afle de la altcineva ca tu vorbesti cu alta fata, asa va fi mai usor pentru ea sa accepte despartirea.
Ai grija de tine si vezi ce faci!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

Ce amenajari? daca nu stii sensul unui cuvant nu-l folosi ca te faci de cacao

| Alexandra_Berinde_1995 a răspuns:

Parerea mea este sa ii spui adevarul pentru ca va suporta mai usor decat sa stie ca ai inselat-o!

| RăzviiTchuss a răspuns:

Zi-i pe șleau, nu te prefă în fața ei. Decât să afle că o înșeli mai încolo, mai ușor va suporta acum adevărul. :*

| hugocopter a răspuns:

Si eu am fost cu o colega de clasa...nu s-a terminat bine.(m-a inselat)..si acum nu vreau nici sa o vad..mai bine i-ai spune adevarul si ramaneti amici decat sa afle ca o inseli...