| puki a întrebat:

Heeei, am o intrebare pe care tocmai am auzit-o de la una din prietenele mele si mi-am dat seama ca nici eu nu prea stiu raspunsul... Care este diferenta dintre a face dragoste si sex?

8 răspunsuri:
| R3sPeCt a răspuns:

Iti explic simplu, asa cum zcem noi barbati:
-faci SEX ca sa iti golesti ouele, fara resentiment.
-faci DRAGOSTE, pui mult suflet si pasiune in timpul raportului sexual

| h3r a răspuns:

Nu trebuie să-ți spunem noi, vei simți tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea implica si sex pe cand sexul nu implica foarte multa dragoste.

| Larisssaa a răspuns:

Sex: Faci cu o persoane pentru care nu ai asa de multe sentimente.
Dragoste: Cu o persoana pe care o iubesti cu adevarat.

| Anne2000 a răspuns:

Omg, am 13 ani si stiu asta. Sexul il faci cu oricine iar dragostea cu persoana iubita. Sex e atunci cand iti bagi penisul in vaginul respectivei iar dragostea e atunci cand te saruti salbaticeste.

| NatyNate a răspuns:

Pe scurt :
dragostea implica : iubire si o faci cu persoana pe care o iubesti.

Sex : ..adica sex si atata!

| StopShowingOff a răspuns:

Sexul poate fii catalogat ca un sport, dragostea nu.

| Underworld2 a răspuns:

Dragostea o faci cu persoana iubita, sexul cu oricine.